Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa  >  Zebra Perde   >  Panorama Serisi
Leylak Panorama Zebra Perde

Zebra perdeler duble perde olarak da adlandırılır. Önlü arkalı yerleştirilen tülden kumaş 5 er cm aralıklarla enine çizgilere sahiptir, çift taraflı olduğu için zincirden çektiğinizde çizgiler üst üste binerse ışığı geçirir, çizgileri üst üste bindirmezseniz bu seferde güneşlik görevi görecektir.

Not: Fotoğraf Çekimlerimiz de; Gün ışığının farklı saatleri kullanılarak, ışığın perde üzerindeki etkisini en iyi şekilde görebilmeniz amaçlanmıştır. Renk seçiminizi yaparken lütfen yakın plan çekimlerimizi dikkate alınız.
***Fotoğraf çekimlerimiz profesyonel çekimler olmasına rağmen görüntülenme ekipmanlarının (Monitör,telefon,tablet pc,mac,pc ) farklı özelliklerinden dolayı renklerde +- %5 civarında sapmalar (ton farkı) olması normaldir. Ayrıca kumaş serilerimiz arasında doku ve teknik özellikler farklarından dolayı aynı renk isimlendirmelerimizde de ton farkları olması normaldir. Örneğin krem olarak isimlendirdiğimiz renk basic (polyester kumaş) serimizdeki renk tonu ile blackout (karartma) serimizdeki renk tonu aynı pantone kodu olmasına rağmen tonlarının tutmaması ışık geçirgenliğinin farklılığından dolayı normaldir.
*** Renk tonu ve/veya doku konusunda tereddüttünüz varsa mutlaka müşteri temsilcimizde numune kumaş ve/veya slayt örneği isteyiniz.
Siparişlerinizde vermiş olduğunuz en ölçüsü mekanizmalar dahil üst ray ölçüsüdür. Perde üretiminde kumaş, verilen ölçüden daha dar kesilir. Bu daralma kumaş daralma payı olarak ifade edilir.Net kumaş ölçüsü için mutlaka fazladan 4cm taşma payı verilmelidir.
yazının devamını oku

 • Lütfen Perde Ölçünüzü Giriniz.

  tek rayda çoklu perde ne demek?

  En :   Boy :   Açıklama


  metre kare
  nasıl hesaplanır?

  Ebatınıza göre toplam tutar

 • Leylak Panorama Zebra Perde

  Stok Durumu: Var

  407.90 TL +
  %10 kdv / m²


Ürün Özellikleri

Mekanizma : 24 mm / 32 mm Standart
Kasa : Alüminyum
Ürün Bileşimi : %100 PES
Ürün Temizliği : Nemli bez ile silinebilir
Garanti : 2 Yıl
Kullanım Alanı : Salon, Ofis, Yemek Odası, Yatak Odası, Çalışma Odası, Misafir Odası
Montaj Alanı : Tavan, Korniş, Duvar, Pencere kasası
Montaj Aparatları : Portray, Korniş aparatı, Çocuk Kilidi


Benzer PerdelerTaksit Seçenekleri

 
PEŞİN FİYATINA Toplam Ayda Toplam Ayda Toplam Ayda Toplam Ayda Toplam Ayda
2 Taksit 407,90 TL 2 x 203,95 TL 407,90 TL 2 x 203,95 TL 407,90 TL 2 x 203,95 TL 407,90 TL 2 x 203,95 TL 407,90 TL 2 x 203,95 TL
3 Taksit 407,90 TL 3 x 135,97 TL 407,90 TL 3 x 135,97 TL 407,90 TL 3 x 135,97 TL 407,90 TL 3 x 135,97 TL 407,90 TL 3 x 135,97 TL
4 Taksit 407,90 TL 4 x 101,98 TL 407,90 TL 4 x 101,98 TL 407,90 TL 4 x 101,98 TL 407,90 TL 4 x 101,98 TL 407,90 TL 4 x 101,98 TL
 


İade Koşulları

Ürünümü İade Etmek İstiyorum, İade Şartları Nedir?, Hangi Ürünleri İade Edebilirim?

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde perdesepeti.com.tr 'ye başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dâhilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir "kargo bedeli" ödemezsiniz.
İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

İade Kapsamında ki Koşullar Aşağıda ki Gibidir;

. İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
. Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
. Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
.Mesafeli Satış Sözleşmesi Uygulaması Hakkındaki Yönetmelik md.15 gereği tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

*Promosyonel perdeler kategori ürünlerinde (Fırsat Sepeti) ayıplı mal sınıfı hariç iade ve değişim yapılmamaktadır.


İade Ettiğim Ürünün Parasını Ne Zaman ve Nasıl Geri Alabilirim?

. Gönderdiğiniz ürün/ürünler, perdesepeti.com.tr tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 7 iş günü içinde "ürün bedeli" tarafınıza geri ödenecektir.
. Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-postanıza bilgi mesajı gönderilir.
. Ödeme şeklinize göre iadeniz gerçekleşecektir.
. Ödeme şekli "Kredi Kartı" ve tercihiniz "Para İadesi" ise; ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Ürünümü İade Ederken Kargo Ücreti Ödeyecekmiyim?
. İade işlemlerinde "kargo ücreti" ödemezsiniz.Ölçü AlmaZebra perde ölçüsü alınırken öncelikle belirlenmesi gereken

1-      Pencere kasası içine mi montaj yapılacağı

2-      Duvara mı montaj yapılacağı

3-      Tavana mı montaj yapılacağı
1-Zebra perde pencere kasası içine montaj yapılacak ise;
a)      Bazı pencereler duvardan içeridedir. Çerçevenin bittiği yer ile duvar arasında kalan boşluğa perde takılabilir. Perdenin takıldıktan sonra rahatça açılıp açılmadığı göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca çerçevenin boyu da önemlidir. Perdenin sayım payını düşünürsek yukarıda toplanan perdelerde pencerenin açılmasını engellenmelidir. Perde pencerenin içine takılacağı için eni boyu net ölçüde olmalıdır.
b)      Penceremiz duvarın için de olabilir, biz istersek duvarın üzerine monte edebiliriz, bu durumda pencere kenarlarının bitiminden itibaren sağı ve solu 5-10 cm taşırarak ölçü alınmalıdır. Yükseklikte ise perdenin inmesini istediğimiz maksimum perde boyu ölçüsü alınırken mekanizmanın kaplayacağı alan göz ardı edilmelidir.
c)       Penceremiz duvarın için de fakat biz perdemizin tavandan aşağı iniyor gibi gözükmesini isteyebiliriz. Bunun için “L” ayak dediğimiz aparatı kullanabiliriz. Bu durumda ölçü alma şeklimiz perde boyu net ölçü ( kalorifer peteği var ise bunu göz önünde bulundurmalıyız.) En ölçüsü için kenarlardan sağı ve solu 5-10cm taşırarak alınmalıdır.
2- Zebra perde duvara (pencere kasası üzerine) montaj yapılacak ise;
Pencerenin en ölçüsü pencere kenarlarının bitiminden itibaren sağı ve solu 5-10 cm taşırarak alınmalıdır. Pencerenin alt kenarında mermere veya denizliklere değmeyecek şekilde 1-2cm kısa tutulmalıdır. Perdenin toplanma payını düşünerek, tavan ile duvar arasına takılacak mekanizma için yeterli alanın ayarlanması gerekmektedir. Alüminyum borunun çıplak görüntüsünü engellemek için sarım payı ilave etmeliyiz.
3- Zebra perde tavana montaj yapılacak ise;

a)      Perdenin boyu için tavandan varsa mermer ya da denizlikten 1-2 cm kısa olarak, en ölçüsü için pencere kenarlarının bitiminden itibaren sağı ve solu taşırarak ölçü alınmalıdır.
NOT: Zebra perdenin takılacağı mekanda kartonpiyer var ise mekanizmanın boyutunu göz önünde bulundurmalısınız.  Üst raylı mekanizmanın genişliği 5cm, taçlı (kapalı kasa) mekanizmanın genişliği 8cm’dir. Perdenin toplanma payının bir etkisi yoktur.
                Genel olarak perde boyu 2 metre olarak sınırlandırılır ama sizin ölçülerinize göre değişkenlik gösterebilir.


Kolay MontajZebra Perdeyi:
1-      Zebra perdenin perdenin tavana montajı:

a)      Zebra perdenin takılacağı mekan da zaten var olan klasik perdenin takıldığı kornişe perdemizi monte etmek istersek;  perdemizi takacağımız noktaları korniş üzerinde işaretliyoruz. Pencerenin sağında ve solunda eşit boşluklar kalacak şekilde işaretlemeye dikkat etmeliyiz. Siparişimizin içinden çıkan korniş aparatını bu noktalara yerleştiriyoruz. Perdemizle birlikte gelen portray aparatına vidaları takıp belirlediğimiz noktalara korniş aparatının üzerine tornavida ya da şarjlı matkap yardımıyla takıyoruz. Perdemizin mekanizmasının öncelikle arka kanalını portray üzerine oturtup daha sonra önden sıkıca bastırarak mekanizmayı portray üzerine yerleştiriyoruz. Bu işlemi de yaparken de mekanizmanın sağında ve solunda eşit boşluklar bıraktığımızdan emin olmalıyız.

b)      Zebra perdemizi tavandan korniş aparatı olmadan montaj yapmak istersek; perdemizi takacağımız noktaları işaretliyoruz. Bunu yaparken de noktaların düzgün olması için su terazisi ile kontrol edebiliriz. Ayrıca noktaların sağında ve solunda eşit boşluklar olduğundan emin olmalıyız. İşaretlediğimiz noktalara matkap yardımıyla vida boyunda delikler açıyoruz. Siparişinizin içinden çıkan portraylara vidaları takarak açmış olduğunuz deliklere tornavida ya da matkap yardımıyla monte ediyoruz. Perdemizin mekanizmasının öncelikle arka kanalını portray üzerine oturtup, daha sonra önden sıkıca bastırarak portray üzerine yerleştiriyoruz.
NOT: Elegances perdemizin montajını yapmadan önce mekanizmanın takılacağı alanı doğru belirlemeliyiz, pencere kolunu ya da pencerenin hareketli kanatlarını göz önünde bulundurmalıyız. Perdemizi aşağı yukarı doğru hareket ettirdiğimizde pencere koluna çarpmadığından emin olmalıyız.
2-      Zebra perdemizi pencere kasası içine montaj yapmak istersek; mekanizmayı takacağımız noktaları belirliyoruz. Noktaların sağında ve solunda eşit boşluklar olmalı ve noktalar aynı hizada olmalıdır. Bunun için su terazisi ile noktaların yerini belirleyebiliriz. Ayrıca pencerenin hareketli kanatlarını da göz önünde bulundurmalıyız. Perdemizin tamamen açılmasına engel bir durum olmamalıdır. İşaretlediğimiz noktalara matkap yardımıyla vida boyunda delikler açıyoruz. Siparişinizin içinden çıkan portraylara vidaları takarak deliklere matkap ya da tornavida yardımıyla monte ediyoruz. Perdemizin mekanizmasının öncelikle arka kanalını portray üzerine oturtup daha sonra önden sıkıca bastırarak mekanizmayı portray üzerine yerleştiriyoruz.

NOT: Zebra perdemizin montajını yapmadan önce mekanizmanın takılacağı alanı doğru belirlemeliyiz, pencere kolunu ya da pencerenin hareketli kanatlarını göz önünde bulundurmalıyız. Perdemizi aşağı yukarı doğru hareket ettirdiğimizde pencere koluna çarpmadığından emin olmalıyız.
3-      Zebra perdemizi;

a)      Duvara pencere kasasının üzerine montaj yapmak istersek; perdemizin boyuna göre perdenin mekanizmada toplanma payını göz önünde bulundurmalıyız. Buna göre pencere kasası ile mekanizma arasında boşluk bırakmalıyız. Zebra perdeyi montaj yapacağımız duvarın üzerinde mekanizmayı takacağımız noktaları işaretliyoruz. Noktaların sağında ve solunda eşit boşluklar olmasına, aynı hizada olmasına dikkat etmeliyiz. Su terazisi yardımıyla düzgünlüğünü kontrol edebiliriz. Öncelikle belirlediğimiz noktalara vida boyunda delikler açıyoruz. Sonra siparişimizin içinden çıkan portraylara vidaları takıp bu deliklere tornavida ya da matkap yardımıyla monte ediyoruz. Perdemizin mekanizmasının öncelikle arka kanalını portray üzerine oturtup daha sonra önden sıkıca bastırarak mekanizmayı portray üzerine yerleştiriyoruz.

b)      Zebra perdemizi duvara  “L” ayak aparatı ile monte etmek istersek örneğin Perdenin kullanılacağı mekan da kartonpiyer olabilir, tavandan veya duvardan direk montaja uygun olmayabilir. Perdemizin ölçülerine göre “8-10-12” cm’lik “L” ayaklardan uygun olanı kullanmalıyız. Mekanizmamızı takacağımız noktaları perdenin takılacağı mekana göre belirliyoruz. Noktaların sağında ve solunda eşit boşluklar olduğuna ve noktaların aynı hizada olduğuna dikkat etmeliyiz. Hizalarken su terazisi yardımıyla kontrol edebiliriz. Öncelikle belirlediğimiz noktalara vida boyunda delikler açıyoruz. Sonra siparişimizin içinden çıkan portraylara vidaları takıp bu deliklere tornavida ya da matkap yardımıyla monte ediyoruz. Perdemizin mekanizmasının öncelikle arka kanalını portray üzerine oturtup daha sonra önden sıkıca bastırarak mekanizmayı portray üzerine yerleştiriyoruz.


Video

Lorem İpsum


Kullanıcı Yorumları

"Leylak Panorama Zebra Perde " ile ilgili Fikrini Paylaş
Ad Soyad :  
Email :  
Ürünü Beğendiniz mi? :  
Değerlendirmeniz :