Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa  >  Zebra Perde

Sıralama:

Zebra Perde

 

Zebra Perde

Bu Kategoride 96 Ürün Sergileniyor 1  2  3 • ZEBRA PERDE

  Zebra perde bir çeşit stor perde modelidir. Bu sebeple zebra stor perde olarak da adlandırılmaktadır. Standart stor perdeler gibi, perde kumaşının alüminyum boru üzerine sarılmasıyla imal edilmektedir. Kumaş önlü arkalı yerleştirilmiş olup 5 cm aralıklarla enine çizgilere sahiptir. Bir zincir yardımıyla yükseklik seviyesi ayarlanır. Aynı zamanda çift taraflı olduğu için zincirden çektiğinizde çizgiler üst üste geldiğinde ışığı geçirecek, çizgileri üst üste gelmediğinde ise bir güneşlik görevi görecektir. Bu durum zebra perdeyi diğer stor perde türlerinden ayırmakta ve bu sayede ihtiyaç durumuna göre kullanıcısına avantaj sağlamaktadır.

   

  ZEBRA PERDE NERELERDE KULLANILIR?

  Zebra perdeler ışık geçirgenliği özelliğine sahip oldukları için kullanım alanları da oldukça geniştir. Zebra perdenin hem güneşlik hem tül fonksiyonunu sağlıyor olması sık tercih edilme sebeplerinin başında gelmektedir. Özellikle mekanik perde için uygun tüm alanlarda kolaylıkla kullanılabilirler. Bu alanlar salon, yemek odası, yatak odası olabileceği gibi ofis ve şirketler de olabilmektedir. 


  ZEBRA PERDE TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

  Zebra perdenin temizliği için en uygun malzeme su ve sabundur. Sabunlu su ile ıslatılan bir bez ile perde silinerek tüm toz ve kirin arınması sağlanır. Perde sökülerek temizlenmek istenirse temizlenecek alanda perdeyi tamamen açıp yaydırmak gerekmektedir. Tüm bu yöntemlere ek olarak kuru temizleme de bir seçenektir. Burada perde temizliğini belirleyen en önemli unsur ise kumaşın cinsidir.

  ZEBRA PERDE MODELLERİ

  Zebra perde modelleri pileli, düz, simli ve blackout gibi çok çeşitli olmaktadır. Bununla birlikte siyah zebra perde ve beyaz zebra perde modellerine de sıklıkla rastlamak mümkündür.

  Siyah, kullanıldığı her alanda şıklığı ve zarafeti temsil eden bir renk tonu olduğundan bu model kullanıcılarına farklı bir dokunuş ile siyah rengini evlerinde etkin kılmayı vadetmektedir. Beyaz zebra perde ise neredeyse her evin dekorasyonuna uyarak ferah alanlar yaratmaktadır.

  ZEBRA PERDE ALINIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

  Zebra perde alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konu odanızın tarzına ve ışık alma durumuna göre seçim yapmanız olacaktır. Toprak tonları ve beyaz renkler hemen hemen her renk ile uyumlu olacaktır. Bununla birlikte özellikle beyaz renkler odanızı daha geniş ve ferah gösterecektir.

  ZEBRA PERDE FİYATLARI

  Zebra perde fiyatları, metrekare fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır. Zebra perde metrekare fiyatı, seçilen modele göre değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi modellerde kullanılan kumaş dokusunun farklılık göstermesidir.

  Perde sepeti zebra stor perde fiyatları; minimum en 100cm, minimum boy 200cm, minimum metrekare 2m2 olacak şekilde hesaplanır.

  Sipariş verirken belirtmiş olduğunuz en ölçüsü, perde üretiminde kullanılan mekanizmalar dahil üst ray ölçüsü olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte üretimde kullanılacak olan perde ölçüsü verilen ölçüden her zaman daha dar kesilmektedir. Endüstride bu daralmaya kumaş daralma payı da denir. Bundan dolayı net kumaş ölçüsü söylenirken 4cm’lik taşma payı da ölçüye dahil edilmelidir.