Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa   >  Simli Aluminyum Jaluzi Perdeler

Sıralama:

 

Simli Aluminyum Jaluzi Perdeler

Bu Kategoride 9 Ürün Sergileniyor

1Simli Alüminyum Jaluzi Perdeler

Şeritler şeklinde hazırlanmış ve metal, plastik gibi levhalardan yapılan özellikle tül işlevi görmesi amaçlanan bir perde modelidir. Bu model perdelerin temel amacı ise dışardan içerisi görülmeden dışarıyı görmektir. Jaluzi perde modelleri kendi içlerinde iki farklı şekilde isimlendirilirler. Bunlardan biri Mikro Jaluzi olarak adlandırılan alüminyum metal ve diğeri ise ahşap jaluzidir. Mikro jaluziler olarak adlandırılan alüminyum jaluzi modellerinde en çok beğenilen özelliklerden biri de güneş ışığını istediğiniz standartlarda içeriye sokmanızdır. Kullanımları da bir hayli kolay ürünlerdir.

Özellikle simli alüminyum jaluzi perde modellerinin minik pırıltıları bulunduğunuz ortama da ekstra bir hava katacaktır. İş yerlerinde ve evlerin belirli istenilen bölgelerinde rahatlıkla kullanım kolaylığı sağlar. Aynı zamanda alüminyum jaluziler yer kabuğu içerisinde en bol bulunana metalden üretilirler. Bu nedenle farklı kalitelerde ve şekillerde ürünleri bulmak mümkündür. Ürünler saf alüminyumun, alüminyum oksidin boksitten özütlenmesi sonucunda elde edilir. Gümüş parlaklığında ve beyaz olan bu ürünler çeşitli tüllerin kullanımı ve materyallerle simli modellere çevrilebilmektedir.

Simli Alüminyum Jaluzi Perdeler Nerelerde Kullanılır?

Genel olarak perdeler hayatın her alanında aktif rol oynayan ürünlerdir. Ancak her alan farklı modelleri kaldıracak ürünlere sahiptir. Örneğin simli alüminyum jaluzi perdeler daha çok evlerde kullanılan bir üründür. Üzerinde yer alan minik pırıltılı simler ile eviniz daima ışıl ışıl gözükecektir. Bunun dışında iş yerlerinde kullanılamaz mı? Diye soranlarda mevcuttur. Elbette simli olması bu ürünleri ofislerde kullanamayacağınız anlamına gelmez. Son derece soft ve ağır renkler tercih ederek simlerinin göze çarpması da önlenebilir. Ayrıca odanıza da farklı bir hava kazandıracaktır. Simli modellerin bir diğer pozitif özelliği ise güneş ışınları her çarptığında sizleri ışık süzmeleri ile rahatlatacaktır.

Simli Alüminyum Jaluzi Perde Modelleri

Simli alüminyum jaluzi perde modellerinde modeller standarttır. Ancak bu modellerin sahip oldukları renkler farklılık gösterir. Eviniz veya iş yeriniz için uygun ölçüler alınarak sizlere uygun jaluzi perdeleriniz hazırlanacaktır. Aynı zamanda antrasit, mavi, sarı, açık lila, pudra, bakır, gri renkleri olmak üzere çeşitli simli alüminyum jaluzi perdeleri mevcuttur. Kısacası zevkinize uygun olan rengi bularak tercihlerinizi yapmanız da mümkün olacaktır.

Simli Alüminyum Jaluzi Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Her ne kadar perdeleri özenle seçiyor olsanız da temizlik noktası da seçimleriniz sırasında belirleyici bir etmendir. Simli alüminyum jaluzi perde modelleri genel anlamıyla temizlik açısından korkutur. Çünkü temizlik sırasında simlerinin dökülmesi gibi durumlar düşünülebilir. Ancak ürünler içerisinde kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde bu gibi durumlar söz konusu olmayacaktır. Duru bir su ile ve ağır olmayan deterjanlarla birlikte temizlemesi de bir o kadar kolay olacaktır.

Simli Alüminyum Jaluzi Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer odalarınız için tercih edeceğiniz ürünler simli alüminyum jaluzi perde modelleri olacaksa kesinlikle bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Ürünler standart boyutlarda satılmaz. Bu nedenle evinizin ölçülerini alarak siparişlerinizi gerçekleştirmeniz önem arz eder. Aynı zamanda perdeler ve mobilyalar arasında uyum sağlanması da oldukça önemli bir kriterdir. Bunların dışında ürünler içerisinde yer alan simlerin kalıcılıklarına da dikkat etmeniz gerekir. Asıl olayı simli olan bu modellerde simlerin bir süre sonra kaybolması can sıkıcı olabilir. Ancak kalite standartlarına uygun ürünlerde bunlar yaşanmaz.

Simli Alüminyum Jaluzi Perde Fiyatları

Simli alüminyum jaluzi perde fiyatları tercih ettiğiniz ürünün kalitesi başta olmak üzere farklılık gösterecektir. Aynı zamanda perde ölçüleri de arttıkça fiyatlarda artışlar görebilirsiniz. Yine de her bütçeye uygun modellerle birlikte kaliteli ürünlerde bulmak mümkündür.