Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa  >  Sense Perde

Sıralama:

 

Sense Perde

Bu Kategoride 10 Ürün Sergileniyor1Sense Perde

Hem güneşlik olarak hem de tül perde olarak sense perde kullanıma uygun modelde bir perde türüdür. Pek çok farklı kullanım alanına uygun olan perde, jaluzi bantlarında olduğu gibi sık dokunmuş iki tül perdenin birleştirilmesi sonucu oluşturulur. Tıpkı stor perdelerde olduğu gibi sense perdelerde de yukarı aşağıya doğru hareket etme fonksiyonu yer alır. Böylelikle perdenin açılıp kapanma özelliği kullananlar tarafından ayarlanabilir özelliktedir. Perdenin açık hali tül görünümü sunar ve ışığı mekan içerisine alır. Kapalı olduğu durumlarda ise iki tül kumaşın üst üste binmesi halinde ışığı başarılı bir şekilde engelleme niteliği bulunur.

 

Sense Perde Nerelerde Kullanılır?

Çeşitli mekanlarda ve ev bölümlerinde sense perdelerin kullanımı mümkündür. Özellikle de oturma odası ve salon gibi bölümlerde sıklıkla tercih edilen bir perde modelidir. Bunun yanı sıra yatak odasının uyku halinde herhangi bir dış etkenden dolayı ışık almasını önlemek amacıyla da tercih edilir. Aynı zamanda yemek odalarında, çalışma odalarında veya misafir odalarında da kullanılabilecek bir özelliğe sahiptir.

Açılır kapanır özellikte olması sense perdelerin hem güneşlik hem de tül görevini görmesini sağlar. Böylece tek bir perde ile gün ışığını alabilir veya dışarıdan gelen ışıkların haneye gelmesi engellenebilir. Oldukça fonksiyonlu olan perde modeli ayrıca estetik bir görünüm olanağı da sunar.

 

Sense Perde Modelleri

Genel olarak sense perdelerde üç farklı model ortaya çıkar. Bunlar; Bolero, Classic ve Tahiti olarak nitelendirilir. Modeller arasında çok fark bulunmamasının yanı sıra renkler konusunda çeşitlilik gözlemlenir. Ev dekorasyonunda farklılık oluşturmak veya ofis ortamında estetik bir görünüm tercih edenlerin seçebileceği modellerdendir. Kahverengi, yeşil, bej renkte veya beyaz renkte sense perde modellerini değerlendirebilmeniz mümkündür.

 

Sense Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Sense perdeler de stor perdeler ile aynı şekilde temizlenebilir özelliktedir. Perdeyi mekanizmadan ayırdıktan sonra düz bir zemine serilmesi önemlidir. Böylelikle olası bir kırışıklığının önüne geçilmiş olur. Sonrasında ise nemli bir bez ile perdenin ön ve arka kısmı titizlikle silinebilir. Temizleme işleminin ardından perdenin kuruyabilmesi için halı katlar gibi rulo yaparak dik pozisyonda perdenin kuruması beklenir.

Perde bir süre kurutulmak amacıyla bırakıldıktan sonra hava alması için ilk adımdaki gibi düz bir zemine açılarak serilmelidir. Bu sayede kuruma ve perde temizliği süreci de tamamlanmış olur. Aynı şekilde perdenin yerine takılması yeterlidir. Sense perdelerde çamaşır makinesine atılması kalıcı kırışıklıklara ve kumaş yapısında deformelere neden olur. Bu nedenle bez yardımı ile perde temizliğini yapmak uygun bir temizlik yöntemidir.

 

Sense Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Daha öncesinde sense perde kullanmamış olanlar için perde alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar bulunur. Dikkat edilmesi gerekenlerin başında kumaş ebadı yer alır. Perdenin kullanılacağı perdelik kısmının boyutlarının doğru ölçümle metrekaresinin alınması önemlidir. Böylelikle doğru ölçü ile perde alımı gerçekleşir. Ayrıca ev dekorasyonuna uyum sağlaması açısından da perde alımlarında renk skalalarının iyi değerlendirilmesi gerekir. Sonrasında herhangi bir problemle karşılaşmamak için ihtiyaç duyulan kumaş boyutunun 4 cm fazlasını söylemek kolay montaj olanağı da sunar.

 

Sense Perde Fiyatları

Evde veya ofiste kullanmak amacıyla tercih edilen sense perde fiyatları ebatlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Minimum 2 m² ebatlarında belirtilen fiyat üzerinden hesaplama yapılır. Ürünün tam fiyatını öğrenmek için talep edilen metrekarenin belirtilmesi önemlidir. Ayrıca perdelerdeki fiyatlar üründe kullanılan kumaşa ve modele bağlı olarak da değişir. Bu nedenle sense perdelerin hangi modelinin tercih edildiği de fiyatı etkileyen bir faktördür.