Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa   >  Screen Perdeler

Sıralama:

 

Screen Perdeler

Bu Kategoride 45 Ürün Sergileniyor

1  2 SCREEN STOR PERDE

Screen stor perde güneş ısı ve ışığının en yoğun olduğu alanlarda kullanılmaktadır. En bilindik ismi sun screen stor perde olan bu modelin bir diğer ismi ise güneş kırıcı perdedir. İçeriği
%25,4 PES / %74,6 PVC’dir.Bu sayede perde kapatıldığı durumda bile gün ışığını filtre ederek enerji ve ısı tasarrufu sağlamaktadır. Genel olarak tercih edilmesinin en önemli nedenlerinden birisi de bilgisayar ve tv ekranlarının içeri giren ışıktan dolayı yansıma yapmamasıdır. Sun screen stor perdeler uzun ömürlü ve yıkanabilir olma özelliğine sahiptir. İç mekanlarda kullanılmasına karşılık, dış cephelerde de sorunsuz kullanılmaktadır.

SCREEN STOR PERDE AVANTAJLARI

Sun screen stor perde yapımında kullanılan kumaşlar içerdiği PVC ve PES sayesinde oldukça dayanıklıdır. Bu perdeler güneş ısısını durdurmakta son derece başarılıdır. Bu perdelerin en büyük avantajı binaları serin tutmak için harcanan enerjiden tasarruf edilmesini sağlamasıdır. Screen stor perde kumaşı ısı sebebiyle şekil değiştirmez, buruşmaz, ısı ve rutubete dayanıklıdır. Aynı zamanda alev almayan bu perdeler yoğun güneş ışığına rağmen rengini de korumaktadır. Screen stor perdeler, birinci sınıf ısı yalıtımı sağlarken içeride güneş ışığı sebebiyle yaşanabilecek göz kamaşmasını ve parlak yüzey yansımalarını önlemektedir. Bu perdelerin bir diğer avantajı ise temizliği çok kolay olmasıdır. Nemli bir bez yardımı ile silinmesi yeterli olacaktır.

SCREEN STOR PERDE HANGİ ALANDA KULLANILIR?

 

Sun screen stor perde kullanılan kumaş itibariyle güneş ışığından daha fazla yararlanabilmeyi sağlayan bir perde çeşididir. Genellikle ofis ve iş yeri ortamları için kullanımı daha uygundur. Akşam saatlerinde iç mekanda açılan ışıktan dolayı içerisi dışarıdan rahatlıkla gözükeceğinden ev için kullanımı pek tavsiye edilmemektedir. Sun screen perdelerin yansımayı engelleyici ve ısı kırıcı özelliği de bulunmaktadır.


SCREEN STOR PERDE FİYATLARI

Screen stor perde metrekare fiyatı, seçilen modele göre değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi modellerde kullanılan kumaş dokusunun farklılık göstermesidir.

Perde sepeti sun screen stor perde fiyatları; minimum en 100cm, minimum boy 200cm ve minimum metrekare 2m2 olacak şekilde hesaplanır.

Sipariş verirken belirtmiş olduğunuz en ölçüsü, perde üretiminde kullanılan mekanizmalar dahil üst ray ölçüsü olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte üretimde kullanılacak olan perde ölçüsü verilen ölçüden her zaman daha dar kesilmektedir. Endüstride bu daralmaya kumaş daralma payı da denir. Bundan dolayı net kumaş ölçüsü söylenirken 4cm’lik taşma payı da ölçüye dahil edilmelidir.