Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları
Cam Balkonunuz Köşeli Profil İse Ölçü Nasıl Alınır?
Sabit açılır kanat için üretilecek olan cam balkon perdesi diğer ölçülere göre farklı olacağından ilk olarak sabit kanat belirlenir ve ölçüsü alınır.

Sabit açılan kanatlar genellikle en başta sabit duran, sağa sola kaymayan kanatlardır.Sabit kanat en (genişlik) ölçüsü alma:

Tüm sabit kanatlar için geçerli olan ölçü alma şekli aşağıdaki gibidir.Sabit kanat en ölçüsü camın başladığı yerden bittiği yere kadar olan ölçüdür. Perdenizin montajından sonra bu kanadın rahat hareket edebilmesi için siparişinizi oluştururken toplam ölçüden 3 cm daha kısa ölçü girmelisiniz.

Önemli Not: Sabit kanatlar için ölçüyü toplamdan 3 cm daha kısa girmiş olduğunuza dikkat edin.

Örneğin 63 cm olan sabit kanat en ölçüsü için sipariş verirken 63 - 3 = 60 cm olarak ölçü girilmelidir.Sabit kanat boy (yükseklik) ölçüsü alma:Boy ölçüsü aşağıdan yukarıya camın başlangıcından ve bitiş yerine kadar alınır, alınan ölçü sitede boy bölümüne yazılır.


Ölçüler cm olarak girilmelidir. Küsüratlı ölçüler virgül (,) ile ayrılmalıdır.Diğer bir perde ölçüsü girmek istendiğinde (+) butonuna basarak yeni ölçü alanı oluşturup ölçü girebilirsiniz.

Hareketli Kanat En (Genişlik) Ölçüsü:

Hareketli kanatların ölçüsü camın iki ucundan alınarak yapılır.Hareketli kanatların ölçüsü alınırken camın başlangıç yerinden bitiş yerine kadar olan ölçü alınır. Perde montajından sonra kanadın rahat hareket edebilmesi için alınan ölçüden 0,5 cm daha kısa ölçü girilir.

Önemli Not: Hareketli kanatlar için ölçüyü 0,5 cm daha kısa girmiş olduğunuza dikkat edin.

Örneğin 51 cm olan hareketli kanat en ölçüsü için sipariş verirken 54 – 0,5 = 53,5 cm olarak ölçü girilmelidir.Hareketli Kanat Boy (Yükseklik) Ölçüsü:

Aksi bir durum olmadıkça boy ölçüleri sabit kanatla birlikte tüm hareketli kanatlarda aynıdır. Emin olmak için kontrol etmekte fayda vardır.Boy ölçüsü aşağıdan yukarıya camın başlangıcından bitiş yerine kadar alınır, alınan ölçü sitede boy bölümüne yazılır.Hareketli diğer kanatların ölçüleri aynı ise istenen adedi sağ taraftan arttırabilirsiniz.

Köşe Kanatlar En (Genişlik) Ölçüsü:

Cam balkon sistemlerinde köşelerde bulanan kanatların ölçüsü alınırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.Köşelerde bulunan kanatlara takılan perdelerin montajı yapıldıktan sonra birbirine çarpmaması için En (genişlik) ölçüleri toplam ölçüden 1,5 cm kısa yazılmalıdır.


Köşelere denk gelen tüm kanatlar için 1,5 cm kısa ölçü yazılması kuralı geçerlidir.

Önemli Not: köşe kanatlar için ölçüyü 1,5 cm daha kısa girmiş olduğunuza dikkat edin.

Örneğin 47 cm olan köşe kanat en ölçüsü için sipariş verirken 47 – 1,5 = 45,5 cm olarak ölçü girilmelidir.Cam Balkonunuz Oval Profil İse Ölçü Nasıl Alınır?