Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Plise Perde Montajı Nasıl Yapılır?


Cam balkon kanat ölçülerine uygun olan perdeleri belirleyip sırasıyla sabit açılır kanat, hareketli kanat ve varsa köşe kanatların montajını anlatacağız.

Sabit Açılır Kanat Montajı:

Ölçü alırken kanadın rahat açılıp kapanması için 1,7 cm (17mm) eksik olarak aldığımız kanattır. Perde kanadın açılış yönüne doğru, cam ile devam eden tarafa cam ile aynı hizaya gelecek şekilde konumlandırılır.Montaj yeri belirlenip montaj ayaklarının vidalanacağı yerler işaretlenir.

Montaja üst profilden başlanır.Plastik montaj ayakları işaretlenen yerlere montaj için gönderilen vidalarla tornavida ya da matkap yardımı ile vidalanmalıdır. Bu işlem öncesinde profile matkap ile delik açılmasına gerek yoktur. Montaj için gönderilen vidaları bastırarak çevirdiğinizde profil delinip montaj ayakları daha sağlam bir şekilde sabitlenmiş olacaktır.

Not: Montaj için gönderilen vidalar harici başka bir vida kullanmayınız.

Sabit Açılır Kanat Menteşe Kenarı Üst Montajı:


Sabit Açılır Kanat Cam Kenarı Üst Montajı:


Perde üst profilde bulunan ayaklara takılır ve daha sonra alt profildeki montaj yeri belirlenir.


Perde ipleri ucundaki montaj aparatı dışlara doğru itilerek takıldıktan sonra perdenin tamamı yukarı toplanmalıdır.


Aşağıya sarkılı olan ipler gerilerek alt profildeki montaj yeri belirlenir ve işaretlemeler yapılır. İşaretleme yapılan yerlere üst profilde olduğu gibi montaj ayakları vidalanır.

Perde alt ayaklara da takıldıktan sonra kullanıma hazır hale gelecektir.


Hareketli Kanat Montajı:

Hareketli kanatların montajında dikkat edilmesi gereken nokta montaj aparatlarının sağdan ve soldan cama hizalanmış olmasıdır. İşaretlemesi ve vidalaması tüm açılır kanatların montajı ile aynıdır.


İşaretleme ve vidalama işlemi yapıldıktan sonra perde ipleri ucundaki montaj aparatı dışlara doğru itilerek takılır.


Üst profili taktıktan sonra Sabit kanat montajında olduğu gibi perde yukarı toplanır ve sarkan ipler alt profilde montaj ayaklarının takılacağı yer belirlenir.

İşaretleme ve vidalama işleminden sonra alt perde alt profile takılır ve montaj işlemi tamamlanmış olur.