Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa   >  Plise Perde   >  15mm Cam Balkon Plise Perdeler

Sıralama:

 

15mm Cam Balkon Plise Perdeler

Bu Kategoride 10 Ürün Sergileniyor

1PLİSE PERDE

Pliseleme, ısıyı tutan ve katlanmaya müsait yapıdaki kumaşları, yüksek derecede ısıya sahip silindirler veya kalıplar içerisinden geçirerek, bir düzen içerisinde şekil ve desen verme amacıyla yapılan katlama ve kırma işlemidir.  Özellikle giyim sektöründe elbise ve etek gibi kıyafetlerde plise kumaş kullanımına sıklıkla rastlamak mümkündür. Son yıllarda pliseleme işlemi zarif ve modern görünümüyle perde sektöründe de oldukça popüler hale gelmiştir.

PLİSE PERDE NEDİR?

Plise perde, 15mm – 20mmenindeki kumaşların, ipler aracılığı ile katlanarak toplanması prensibine göre çalışmaktadır. Üst ve alt kısımlarında paslanmaz alüminyum çelik bulunmakta olup yukarı ve aşağı hareket etmektedir. En önemli özelliklerinden birisi de perdenin istenilen yükseklik seviyesinde durması için ayarlanabilir olmasıdır.

Plise perde modelleri modern görünümünün yanı sıra pratik kullanım ve kolay temizleme özelliğiyle de dikkat çekmektedir. Kullanıldığı kumaş genellikle PVC veya PES olup nemli bez yardımı ile silinebilmektedir.

Cam uygulaması olan her alanda rahatlıkla kullanıldığından daha çok cam balkon plise perde olarak isimlendirilir.

PLİSE PERDE NERELERDE KULLANILIR?

Cam balkon plise perde kullanıldığı her alanın havasını değiştirecek şık çözümler sunması sebebiyle ev, ofis, kış bahçeleri gibi birçok mekanda sıklıkla tercih edilmektedir. Diğer alanlara örnek vermek gerekirse; ofislerle toplantı salonlarını ayıran cam bölmelerde, mağaza vitrini ve kafetarya camlarında kullanılmaktadır.

PLİSE PERDE KULLANIMININ AVANTAJLARI

-Perde sepeti cam balkon plise perde modelleri zengin kumaş renk seçeneklerinin yanı sıra profil rengini belirlemenize de imkan sunarak evinizin havasını dilediğiniz gibi değiştirmenize yardımcı olmaktadır.

-Dar, yamuk ve açılı alanlarda bile rahatlıkla kullanılmaktadır.

-Şık ve kullanışlı tasarımı sayesinde güneş ışığının kırılarak içeriye dağılması sağlamaktadır.

-İstenilen yükseklik seviyesinde ayarlanabilir oluşu kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Bu sayede hem dışarıdan gelen güneş ışığını engellenmiş olur hem de açık bıraktığınız kısımlardan keyifle manzaranızı izleyebilirsiniz.

-Ayarlanabilir özellikte olması aynı zamanda ısı yalıtımına da katkı sağlayarak enerjiden tasarruf etmenize yardımcı olur.

-Temizliği nemli bir bez yardımıyla kolaylıkla yapılabilmektedir.

-Uygun fiyatının yanı sıra malzeme dayanıklılığı sayesinde uzun kullanım ömrü sunmaktadır.

PLİSE PERDE FİYATLARI

Cam balkon plise perde fiyatları, metrekare fiyatı üzerinden hesaplanmaktadır. Plise perde metrekare fiyatı, seçilen modele göre değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi modellerde kullanılan kumaş dokusunun farklılık göstermesidir.

Perde sepeti plise perde fiyatları; minimum metrekare 1m2 olacak şekilde hesaplanır.

Sipariş verirken belirtmiş olduğunuz en ölçüsü, perde üretiminde kullanılan mekanizmalar dahil üst ray ölçüsü olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte üretimde kullanılacak olan perde ölçüsü verilen ölçüden her zaman daha dar kesilmektedir. Endüstride bu daralmaya kumaş daralma payı da denir. Bundan dolayı net kumaş ölçüsü söylenirken 4cm’lik taşma payı da ölçüye dahil edilmelidir.