Perdeler Hakkında Herşey...

Hangi Perde Ne Anlama Gelir?
                                          Nerelerde Kullanılır?
                                                                      Nerede Daha İyi Sonuç verir?

 • Stor Perdeler
        1- Dijital baskılı stor perdeler;
  Dijital Baskılı Perdelerin modern görünümüyle bulunduğu mekana farklı ve şık bir hava katabilirsiniz. Oturma odaları, yatak odaları, çocuk odaları ya da çalışma odaları genel olarak kullanılan yerlerdendir. Dijital baskılı perdelerimiz; Çevre dostu, pvc madde içermez, polyester kumaştır. İnsan sağlığı açısından zararlı madde içermez. Dispers su bazlı ithal boyalar kullanılmaktadır. Solvent ve benzeri maddeler içermez.
        2- Tül Stor Perdeler;
  Tül stor perdeler tek başına da kullanılabileceği gibi genellikle ikili perdelerde ön perde olarak kullanılır. Güneşlik olarak kullanılması ideal değildir. Salonlar, oturma odaları, yatak odaları genel olarak kullanılan yerlerdendir.
        3-Karartma(Blackout) Stor Perdeler; Bu perdelerin özelliği ışığın kullanıldığı mekana girmesini önlemek, karanlık loş bir ortam oluşturmaktır. Yatak odası, çalışma odası gibi ışığın içeriye fazla sızmasının istenmediği ortamlarda çok talep gören perdelerdir.
        4- Simli-Sedefli Stor Perdeler;
  Perde kumaşının ön yüzeyinin sim ya da sedef ile kaplanmasıyla üretilir. Parlak ve hareketli bir görünüme sahiptir. Güneşlik olarak kullanıma uygundur. Salonlar, oturma odaları, yatak odaları genel olarak kullanılan yerleri olsa da işyerleri ve ofislerde de kullanılmasında bir sakınca yoktur.       5- Düz Stor Perdeler;
  Kullanımı en yaygın olan ve en çok tercih edilen perde türüdür. İkili perdelerde güneşlik olarak ya da tek başına kullanılabilir. Renk ve dokuma seçeneği oldukça geniştir. Salon, oturma odası, yatak odası, çocuk odası, iş yeri, ofisler gibi bir çok yerde kullanılabilir.      
        6- Kendinden Desenli Stor Perdeler;
  Özel dokuma çeşitleriyle desenler oluşur. Bu desenler sayesinde perde hareketli ve zengin bir görünüm kazanır. Güneşlik olarak kullanılması uygundur. Salon, oturma odası, yatak odası, çocuk odası, iş yeri, ofisler gibi bir çok yerde kullanılabilir.
        7- Screen Stor Perdeler; Güneş ışığından fazla yararlanabileceğimiz bu perde çeşidi daha çok ofis, iş yeri ortamları için uygun bir çeşittir. Akşam saatlerin de iç mekanda açılan ışıktan dolayı içerisi dışarıdan rahatlıkla gözükür, ev için pek tavsiye edilen bir perde değildi. Screen perdelerin yansımayı engelleyici ve ısı kırıcı özelliği de vardır.

  *Tek Kasada 2 veya 3 Perde Ne Demek:
  Camı büyük olan penceremize perde yaptırmak istediğimizde cam ölçülerimiz büyük olduğu için tek bir perde yaptıramayabiliriz. Perdemizi parçalara ayırarak yaptırmak istediğimizde aynı mekanizma üzerinde perde aralarındaki boşuğu en aza indiren bir sistemdir.
  Ayrıntılı Bilgi İçin Tıklayınız.


  Alışverişe Başla

 • Zebra Perdeler
        1. Dijital baskılı zebra perdeler;
  Dijital Baskılı Perdelerin modern görünümüyle bulunduğu mekana farklı ve şık bir hava katabilirsiniz. Oturma odaları, yatak odaları, çocuk odaları ya da çalışma odaları genel olarak kullanılan yerlerdendir. Dijital baskılı perdelerimiz; Çevre dostu, pvc madde içermez, polyester kumaştır. İnsan sağlığı açısından zararlı madde içermez. Dispers su bazlı ithal boyalar kullanılmaktadır. Solvent ve benzeri maddeler içermez.
        2. Simli zebra perdeler;
  Parlak ve hareketli bir görünüme sahiptir. Dokuma içerisindeki parlak iplikler sayesinde simli bir görünüme sahiptir. Salonlar, oturma odaları, yatak odaları genel olarak kullanılan yerleri olsa da işyerleri ve ofislerde de kullanılmasında bir sakınca yoktur.
        3. Blackout zebra perdeler;
  Bu perdelerin özelliği ışığın kullanıldığı mekana girmesini önlemek, karanlık loş bir ortam oluşturmaktır. Yatak odası, çalışma odası gibi ışığın içeriye fazla sızmasının istenmediği ortamlarda çok talep gören perdelerdir. Zebra perdenin kontrol zinciri ile tül kısımlarını kapatırsanız iç mekan loş bir ışığa sahip olur. İsterseniz zebra dilimlerin aralıklarını açarak içeriye giren ışığın miktarını kontrol edebilirsiniz.
        4.Nakışlı İşlemeli zebra perdeler;
  Nakışlı işlemeli zebra perdelerin kumaşları özel motiflerle işlenerek modern bir görünüme sahip olur. Brodeli işlemeler perdenize ve bulunduğu mekana şıklık katar. Salonlarda, oturma odalarında ve yatak odalarında sıklıkla tercih edilen modellerdendir.
        5.Düz zebra perdeler;
  Kullanımı en yaygın olan ve en çok tercih edilen zebra perde türüdür. İkili perdelerde tek başına ön perde olarak kullanılabilir. Renk ve dokuma seçeneği oldukça geniştir. Salon, oturma odası, yatak odası, çocuk odası, iş yeri, ofisler gibi bir çok yerde kullanılabilir.
        6.Pileli zebra perdeler;
  Zebra perdede bulunan bantların üzerindeki kumaşın pile şeklinde kat kat olması durumudur. Dar, geniş pileli modellerin yanında bir bant düz bir bant pileli şekilde olan modellerimiz de mevcuttur. Salon, oturma odası, yatak odası, çocuk odası gibi bir çok yerde kullanılabilir.
        7.Sense Perdeler;
  Sense perdeler, farklı dekoratif mekanlar yaratmak için farklı tasarımlar arayanlara cevap veren uygulamalardır. İki tül perdenin, jaluzi bantları gibi sık dokunmuş kumaşlarla birleştirilmesiyle oluşur. Perde stor perdeler gibi yukarı aşağı hareket eder. Perde açıkken tül görünümü ile ışığı geçirir. Perde kapalıyken, aradaki kumaşların üst üste binmesiyle ışığı engelleme görevini görür. Salon, oturma odası, yatak odası, çocuk odası, iş yeri, ofisler gibi bir çok yerde kullanılabilir.

  Alışverişe Başla

 • Dikey Perdeler
  1-Dikey Pvc Perdeler;

    a-Klasik Düz Seri Dikey PVC perdeler:
  En sık kullanılan dikey pvc perde modelidir. Renk çeşidi oldukça fazladır. Bant genişliği standart olup 89mm’dir.
    b-Şeritli Seri Dikey PVC Perdeler:
  Klasik düz seri dikey pvc perde bantlarının içerisinden renkli ya da şeffaf olarak iki dikine çizgi şeklinde olan pvc perde modelidir. Düz görünümü hareketlendirmek ve renklendirmek isteyenler için tercih edilebilir.
    c-Oluklu Seri Dikey PVC Perdeler:
  Oluklu seri dikey perdelerin yüzeyi girinti ve çıkıntılardan oluşur. Ofislerinize hareketli ve modern görünüm katar.
    d-Perfore Bombeli seri Dikey PVC Perdeler:
  Perfore perde modellerimiz pvc perde bantlarının üzerinde bulunan sık delikler sayesinde perde kapalıyken de içerde dışarıyı / dışarıdan içeriyi görebileceğiniz perdelerdir. Aynı zamanda kapalı olduğunda da iç mekana daha fazla ışık alarak gün ışığından faydalanmanızı sağlar. Bantlar düz değil bombeli şekilde içe doğru kıvrımlıdır.
    e-Parlak bombeli seri dikey pvc perdeler:
  Klasik düz seri dikey pvc perde bantlarının bombeli, içe doğru kıvrımlı olan modelleridir. Ayrıca pvc kaplaması mat değil parlaktır.
    f-Kabartma desenli bombeli dikey pvc perdeler:
  Dış yüzeyi kendinden kabartmalı desenlerin olduğu pvc perde bantlarıdır. İçe doğru kıvrımlı bombeli bir şekli vardır.
    g-Teksture dokulu bombeli seri dikey pvc perdeler:
  PVC bantların dış yüzeyi kendinden kabartmalı kumaş görünümlü dokumaya sahiptir. İçe doğru kıvrımlı bombeli bir şekli vardır.
    h-Keten görünümlü bombeli seri dikey pvc perdeler:
  PVC bantların dış yüzeyi keten kumaş görünümlü dokumaya sahiptir. İçe doğru kıvrımlı bombeli bir şekli vardır.
    i-Ahşap desenli bombeli seri dikey pvc perdeler:
  PVC bantların dış yüzeyi ahşap görünümlü kaplamaya sahiptir. İçe doğru kıvrımlı bombeli bir şekli vardır.
    j-Bamboo desenli bombeli seri dikey pvc perdeler:
  PVC bantların dış yüzeyi kendinden kabartmalı bamboo görünümlü tırtıklı dokumaya sahiptir. İçe doğru kıvrımlı bombeli bir şekli vardır.


  2-Dikey kumaş Perdeler;

  Kumaş dikey perde artık pvc dikey perdeye göre daha çok tercih edilen bir ürün olmaya başlamıştır. Kumaş perdenin mekanlara verdiği hava ve şıklık kumaş dikey perdede de öne çıkmaktadır. Yapıldığı mekanlar da çok farklı bir atmosfer yaratır. Evlerde kullanımı için değişik ve modern seçenekler elde edilebilir.

  Son derece sağlıklı bir ürün olup 89 mm. ve 127 mm. bant seçenekleri vardır, zincirli kumandası ile bantlar 180 derece eş zamanlı olarak çalıştırılır, ışığı istediğiniz kadar alma ve yönlendirme olanağı verir, eteklerinde zincirler bantların birbirine uyumlu hareket etmesini sağlar, kumaş eteklerine yerleştirilen ağırlık ile savrulmasını engeller. Stor perde için üretilen kumaşlar dikey kumaş perdeler de de kullanılabilir.

  3-Japon Perdeler;

        Japon perde, ilk bakışta dikey perdeyi anımsatabilir. Farkı, bantlarının daha geniş olmasıdır. Özellikle geniş pencerelerde kendisini daha çok gösterir. Separatör olarak kullanılabilir. Bantlar kendi ekseni etrafında açı almaz, ortalama bant genişlikleri 50 cm dir.. Bu sistemde kumaş panel şeklinde muhtelif ebatta hazırlanır, taşıyıcı plakalara cırt tabir ettiğimiz kotexle tutturulur. Perdenin etek kısımlarında perdenin düzgün durmasını sağlayan etek ağırlığı (lamalar) bulunur. Bu lamalar perdede yuva açılarak katlamalı perde sisteminde olduğu gibi yuvaya geçirilir.

  Bantları farklı malzemelerden üretilebilir. Fransız camlar için çok uygun bir çözümdür yana doğru açılır ve kapanırlar. Diğer adı ile panel perde, özellikle geniş ve yere kadar olan pencerelerde tercih edilmelidir. Ray üzerinde sağa sola hareket edebilen panolardan oluşur. Japon perde ortadan açılır ve tek taraflı çalışır gibi farklı sistemi mevcuttur. Japon perdelerde ip kontrolü mevcuttur.

  4-Noblesse Perdeler;

  Dikey perde ile kumaşın uyumunu evlere taşıyan Noblesse Perde, modern çizgisiyle ev dekorasyonuna yeni bir soluk getirmiştir. Dikey perdedeki PVC bantların, özel kumaşının cep halindeki kalın bölümünün içine geçmesiyle, kapalı ve açık konumlarda şık bir görünüm sağlar.

  Kalın dokuma ile tül bölümlerinin birleşmesiyle kendine özgü bir dizaynı olan kumaş, dikey perdenin kullanım kolaylığıyla ve ışığı istendiği gibi ayarlayabilme özelliğiyle, değişik bir seçenek olarak kullanıcıların önüne çıkmaktadır. Yine dikey perdede olduğu gibi tek tarafa veya ortadan ikiye toplanabilme seçenekleri vardır.

  Alışverişe Başla • Aluminyum Jaluzi Perdeler
      1. Simli Aluminyum Jaluzi Perdeler;
  Aluminyum jaluzi slaytlarının simli olmasıyla parlak görünüme sahip olur. Simler jaluzinin kendi rengindedir.16mm ve 25mm (slat derinlik ölçüsü)seçenekleri vardır.
      2. Düz aluminyum jaluzi perdeler;
  Aluminyum perdeler içerisinde en çok renk çeşidi bulunan seridir. Kullanım alanı çok geniştir. Tüm mekanlarda uyum sorunu yaşamadan kullanılabilir. Bu sayede çok tercih edilen jaluzi perde serisidir.16mm ve 25mm (slat derinlik ölçüsü)seçenekleri vardır.
      3. Ahşap desenli Aluminyum jaluzi perdeler;
  Aluminyum jaluzi slaytlarının ahşap görünümü sayesinde doğal bir görünüme sahiptir. Yalnızca 25mm (slat derinlik ölçüsü) seçeneği vardır.
      4. Desenli Aluminyum jaluzi perdeler;
  Aluminyum Jaluzi slaytları kabartmalı desenlidir. Perdeye hareketli bir hava katar. Yalnızca 25mm (slat derinlik ölçüsü) seçeneği vardır.
      5. Perfore Aluminyum Jaluzi Perdeler;
  Aluminyum jaluzi slaytları üzerinde bulunan sık delikler sayesinde perde kapalıyken de içerde dışarıyı / dışarıdan içeriyi görebileceğiniz perdelerdir. Aynı zamanda kapalı olduğunda da iç mekana daha fazla ışık alarak gün ışığından faydalanmanızı sağlar. Yalnızca 25mm (slat derinlik ölçüsü) seçeneği vardır.


  Alışverişe Başla • Ahşap Jaluzi Perdeler
        1.Mat Ahşap jaluzi perdeler;
  Renk çeşidi bol ve hem 25mm hem de 50mm olarak bir çok model bulunmaktadır. Üzerinde parlak kaplama ya da cila olmayıp doğal ahşap dokusuna sahiptir.
        2.Lake Ahşap jaluzi perdeler;
  Ahşap jaluzi perdelerin slaytları parlak lake kaplamaya sahiptir. Zengin ve şık bir görünüşe sahiptir. Yalnızca 50mm ahşap jaluzilerde bulunan bir modeldir.


  Alışverişe Başla • Kişiye Özel Dijital Baskılı Perdeler
        İstediğiniz resmi stor perde üzerine baskı yaptırabilirsiniz. Siparişten önce yüksek çözünürlükteki jpg uzantılı resim dosyasını ve yaptıracağınız perdenin en ve boy ölçülerini bize mail yada dosya paylaşım siteleri vasıtasıyla gönderdiğinizde, grafikerlerimiz tarafından kontrol edilir ve gönderdiğiniz görsel baskıya uygun olması durumunda sizin onayınıza sunulmak üzere perdede duruş şekli bilgisayar ortamında sizinle paylaşılır. Sizin onayınızın ardından baskıya verilir. Kişiye özel dijital baskılı perdenin üretim süresi diğer perdelerden farklıdır. Kişiye özel dijital baskılı perdeler farklı işlemlerden geçtiği için ortalama üretim süresi 10 gündür.

  Çevre dostu, pvc madde içermez, polyester kumaştır.

  Dispers su bazlı ithal boyalar kullanılmaktadır. Solvent ve benzeri maddeler içermez.

  Kumaş Stor perdelerin üzerine dijital baskı yapılabilir. Blackout (Karartma) ve zebra perdelere de dijital baskı yapılamamaktadır.


  Alışverişe Başla • İkili Perdeler
        1. Hazır kombinli ikili perdeler;
  Tarafımızca hazırlanan tül stor, baskılı stor, düz stor ve zebra perdelerin ön perdelere, düz stor ya da blackout stor perdelerin güneşlik olarak kombinlendiği perdelerdir.
        2. Müşteri seçimli ikili perdeler;
  Tüm stor ve zebra perde modelleri içerisinden istemiş olduğunuz iki perdenin ön ve arka perde şeklinde üretilmesidir. Hazır kombinlerde isteğinize göre perde bulamadıysanız kendi kombininizi bize iletip satın alabilirsiniz.


  Alışverişe Başla • Aksesuar
  Boncuk
  Perdenin etek oyma modellerine gelecek şekilde perdeye uygun olan renk ve model boncuklarla perdelerinize farklı bir görünüm katabilirsiniz.

  İşleme
  Perdelerin etek kısımlarına çeşitli desenler işlenerek yapılan stor perde uygulamasıdır. İşleme için nostaljik modellerin uygulanması diyebiliriz. İşleme makine ile yapılan özel motiflerin perdeye uygulama işlemi olduğu için 14 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

  Etek Modeli (Oyma)
  Perdelerin etek kısmının farklı bir görünüm oluşturması için çeşitli modellerin perdeye uygulanmasıdır. Etek modeli (oyma) için modern kesim uygulaması diyebiliriz.

  L Ayak
  Perdenin takılacağı mekanın özelliklerinden dolayı, örneğin perdenin kullanılacağı mekanda kartonpiyer olabilir,tavandan veya duvardan direk montaja uygun olmayabilir, bu durumlarda L ayak aparatını montaj için kullanırız.

 • Ekoteks Belgesi Nedir? Ne Anlama Gelir?
        Bu standart, insan ekolojisi açısından şüpheli zararlı maddelerin analizlerini içermekte ve sınır değerler öngörmektedir. Bir tekstil ürününün standartta belirtilen şartları yerine getirmesi durumunda başvuru sahibine “Confindence in textiles passed for harmful substances according to Eko-tex standart 100” (Tekstillerde Güven Eko-tex 100 Standardına göre zararlı madde içermez) yazısı bulunan etiketi kullanma hakkı vermektedir. Eko-teks etiketi uluslararası güvenilirliği ifade eden bir ekolojik kalite markasıdır.

  Ekoteks Belgesi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak için Tıklayınız.