Perde Seçerken...

Hangi Perdeyi Nerede Kullanmalıyız?
                                   Perde Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
                                                                      Perde Seçiminde Renklerin Önemi.


      Perde kullanıldığı mekanda dekorasyon unsuru olmasının dışında hayatımızın olmazsa olmaz bir parçasıdır. Bütün mobilyaları değiştiremeyebiliriz ama sadece perdelerimizi değiştirerek tamamen farklı bir hava yaratabiliriz. Perde yaptırmak istiyor ve hangisini seçeceğinize karar veremiyorsanız Perde Sepeti olarak size yardımcı olalım:

Yatak Odası Perdeleri: Stor, zebra, baskılı stor, baskılı zebra, ikili perdeleri önerebiliriz. Özellikle Blackout (Karartma) perdeleri ışığı sızdırmadığı, karanlık loş bir ortam oluşturduğu için tavsiye ederiz.

Salon Perdeleri: Stor, zebra, baskılı stor, baskılı zebra, ikili perde, elegance perde, noblesse, ahşap jaluzi, dikey kumaş perdeleri önerebiliriz.

Mutfak Perdeleri: Stor, zebra, baskılı stor, baskılı zebra, ahşap jaluzi, alüminyum jaluzi perdeleri önerebiliriz.

Ofis Perdeleri: Stor, zebra, ahşap jaluzi, alüminyum jaluzi, dikey kumaş, dikey pvc perdeleri önerebiliriz. Güneş ışığından fazla yararlanabileceğimiz Screen Perde ofis, iş yeri ortamları için uygun bir çeşittir.

Yemek Odası Perdeleri: Stor, zebra, baskılı stor, baskılı zebra, elegance perde, ikili perde, noblesse, dikey kumaş, ahşap jaluzi perdeleri önerebiliriz.

Çocuk Odası Perdeleri: Stor, zebra, baskılı stor, baskılı zebra perdeleri önerebiliriz.

Çalışma Odası Perdeleri: Stor, zebra, ahşap jaluzi, alüminyum jaluzi, dikey pvc, dikey kumaş perdeleri önerebiliriz.

Misafir Odası Perdeleri: Stor, zebra, baskılı stor, baskılı zebra, elegance perde, dikey kumaş, ikili perde, noblesse perdeleri önerebiliriz.
Perdenin özelliklerinin yanında renk seçimi de çok önemlidir. Renklerin insan yaşamı üzerindeki etkilerini düşünürsek doğru perde, doğru renk ile kusursuz bir mekan görünümü elde edebiliriz.

*Beyazın saflık, temizlik, güven verici etkisinden çocuk odasında, salonda, yemek odasında, misafir odasında yararlanabilirsiniz. Beyaz renk perdelerle hayatınızda her gün yeni bir sayfa açın!

*Kırmızının yüksek enerjisini ve hareketliliğini yatak odanızda, salonunuzda, misafir odanızda, mutfağınızda, iştah açıcı etkisiyle yemek odanızda kullanabilirsiniz. Kırmızının çarpıcı etkisinden yararlanarak ruhunu genç tutabilirsiniz.

*Turuncunun sohbeti, mizah yeteneğini, neşeyi artırıcı etkisiyle salonunuzda, misafir odanızda, yemek odanızda, çocuk odasında kullanabilirsiniz. Bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre turuncu rengin hakim olduğu ortamlarda gülme oranı daha yüksekmiş.

*Sarının pozitif enerjisinden, dikkat arttırıcı özelliğinden, ciddi havasından; çalışma odasında, ofiste, yemek odasında, salonda, misafir odasında yararlanabilirsiniz. Güneşin rengi olan sarının sıcaklığını yaşam alanlarınıza taşıyın!

*Yeşilin dinlendirici, sakinleştirici, yaratıcılığı arttıran, huzur verici etkisinden; yatak odasında, salonda, misafir odasında, çocuk odasında, çalışma odasında, ofiste yararlanabilirsiniz.

*Mavi sakinleştirici, huzuru, özgürlüğü ifade eden bir renktir. Denizin rengi olan mavinin enerjisinden faydalanın! Salonda, misafir odasında, çalışma odasında, çocuk odasında, ofiste kullanabilirsiniz.

*Lacivert sadeliği, düzeni, sonsuzluğu, güveni temsil eder. Salon, misafir odası, çocuk odası, çalışma odası, ofis için uygun perdelerdir. Ofisinizde lacivert perdenin yarattığı güven duygusundan faydalanın!

*Mor yüksek özgüveni, ihtişamı ve lüksü temsil eder, yaratıcılığı arttırır. Salon, misafir odası, çocuk odası, çalışma odası ve ofis için uygun perdelerdir. Sanatçı ruhlu insanlar yaratıcılığınızı göstermeye perdelerinizden başlayın!

*Pembe; duygusallığı neşeyi, güveni, rahatlığı temsil eder. Yatak odası, çocuk odası, salon, misafir odası için uygun perdelerdir. Pembenin pozitif enerjisini hayal dünyası olan gençlerin, küçük hanımların odasını süsleyen perdelerle hissedin.

*Kahverengi, toprak tonlarının ve doğallığın rengidir. Rahatlık ve güven verir. Yatak odası, salon, misafir odası, çalışma odası, ofis, mutfak için uygun perdelerdir. Kahve tonlarından olan krem renginin sadeliğinden yararlanabilirsiniz.

*Siyah asaleti, gücü ifade eder ve konsantrasyonu artırır. Çalışma odası ve ofis için uygun perdelerdir. Farklı ve marjinal dekorasyonlar için siyah perdeyi deneyebilirsiniz.

*Grinin uzlaştırıcı, tamamlayıcı etkisinden çalışma odasında ve ofiste yararlanabilirsiniz.