Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa   >  Noblesse Perdeler

Sıralama:

Noblesse Perdeler

 

Noblesse Perdeler

Bu Kategoride 5 Ürün Sergileniyor

1Noblesse Perde Nerelerde Kullanılır?

Dikey perde modellerinden biri olan Noblesse perde kullanımı geniş bir alana yayılır. Estetik bir görünüm sunması açısından da noblesse perdeler oldukça alternatif bir perde modelidir. Salon, yemek odası, misafir odası ve oturma odası gibi alanlarda kullanımı uygundur. Bulunduğu ortama farklı bir atmosfer katması ve dekorasyon fikirlerine uyumlu olması açısından da tercih edilir. Genellikle Tavandan zemine kadar uzana bir dikey perde olması alanın daha geniş gösterilmesinde de etkilidir.

Noblesse perdelerin çalışma mantığı dikey perdeler ile benzerlik gösterir. Perdedeki özel kumaşların cep halinde bulunan kalın bölümüne PVC bantlar yerleştirilir. Böylelikle kapalı ve açık olacak şekilde faklı konumlarda ışık görünümü sağlanabilir. Hem güneşlik hem de tül olarak kullanılmaya uygun olan perdeler temizliği de kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Özel kumaş yapısından kaynaklı olarak perdenin kullanımında kırışmamasına özen gösterilmesi tavsiye edilir. Bu sayede kumaş yapısında bozulmalar oluşmaz ve uzun bir süre rahat kullanım olanağı sağlar. İsteğe bağlı olarak yatak odasında, çalışma odasında veya iş yerlerinde de tercih edilebilecek türden bir perde modelidir.

Noblesse Perde Modelleri

Noblesse perdelerde model olarak farklı renk seçenekleri sunulur. Aynı zamanda montaj işlemleri için tercih edilebilecek alana göre alternatifler de yer alır. Korniş, duvar, pencere kasası veya tavana rahatlıkla montaj edilmesi mümkündür. Bunun yanı sıra kahverengi, beyaz, mor çizgili ve krem renklerde noblesse perdeden yana tercih yapılabilir. Ayrıca açık kahve, kahve çizgili ve füme renkte noblesse perdeler de bulabilirsiniz. Perdeyi kullanacağınız ortama uygun bir renkte ve modelde talep ederek ölçülerine uygun alabilmeniz mümkündür. Perde ölçüleri, perdenin kullanılacağı alanın ölçümünün yapılmasıyla kolayca belirlenebilir.

Noblesse Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Perde temizliği perdenin kumaşından kaynaklı olarak çamaşır makinesinde yıkanmaması önemlidir. Aksi halde perdenizde kalıcı kırışıklıklar ya da kumaşta deforme oluşması muhtemeldir. Bu nedenle noblesse perdelerin temizliğini nemli bir bez yardımı ile gerçekleştirmeniz alternatif bir temizleme yöntemidir.

Perde bulunduğu yerden çıkarılır ve düz bir zemine kırışmayacak şekilde serilir. Nemli bir temizlik bezi ile perdenin iki yüzü de silinir. Silme işleminin ardından perde rulo halinde katlanarak kurumaya bırakılabilir. Kuruma sürecinin sonrasında perdenin hava alması için ilk adımdaki gibi düz bir zemine serilmesi ve bir süre havalandırılması tavsiye edilir. Böylelikle perde temizliği tamamlanır ve tekrardan kullanmak için pencere kısmına takılır.

Noblesse Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Noblesse perdelerin bileşimi %100 PES kumaştan oluşur. Alüminyum ray kasaya sahip olan perde modelini tercih ederken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar söz konusudur. Perdenin doğru ölçülerinin alınması ve kumaş daralma payının hesaba katılması önemlidir. Böylelikle perdenin montaj yapılacağı bölgeye doğru ebat ölçüsü verilmiş olur. Perdenin kullanılacağı alanın ölçülerine göre ortalama 4 cm fazla belirtilmesi yeterlidir. Aynı zamanda renk seçimini de daha öncesinde belirlemeniz, perdenin kullanacağınız ortama uyum sağlaması açısından da etkili olur.

Noblesse Perde Fiyatları

Yeni nesil bir dikey perde modeli olan noblesse perde fiyatları modellerine göre birbirine yakın bir meblağdadır. Farklı ebat ölçülerinde üretimi gerçekleştirilen noblesse perdelerde fiyatlar minimum 2 m² ölçülerine göre belirtilir. Renk seçimine veya ebatlara göre değişim gösteren fiyatlandırmalar genel olarak bütçeye uygundur. Evinizde farklı bir atmosfer ya da yeni bir dekorasyon fikri düşünenler için tercih edilebilir bir dikey perde modelidir. Dilediğiniz renklerde ev dekorasyonunuzda farklılık amacıyla oturma odasında, misafir odasında veya yemek odasında değerlendirebilirsiniz.