Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa   >  Japon Perdeler

Sıralama:

Japon Perdeler

 

Japon Perdeler

Bu Kategoride 5 Ürün Sergileniyor

1JAPON DİKEY PERDE

Evinizde, ufak detaylardan faydalanarak daha modern bir görüntü oluşturmak istiyorsanız Japon perde yardımınıza koşacaktır. Ev dekorasyonu denince en kolay değişim geçirebilen köşemiz olarak ilk olarak perde akla gelir. Bu noktada evin ihtiyacı ve dekorasyonuna göre tercih yapmak konusunda özellikle dikkat etmek gereklidir.

Japon perde, ilk bakışta dikey perdeyi anımsatsa da en belirgin farkı, bantlarının daha geniş ve sabit olmasıdır. Özellikle geniş pencerelerde kendisini daha çok gösteren bir perde türüdür.

Japon perdeler kullanışlı ve şık görünümüyle birçok evin havasını değiştirecek modern çözümler sunmaktadır. Perde sepeti japon perde modelleri beyaz, krem, transparan ve amber renk seçenekleri evinde Uzak Doğu esintileri hissetmek isteyen kullanıcılarını beklemektedir.

JAPON PERDENİN AVANTAJLARI

Japon perde modelleri dekoratif ve şık görünümü ile ön plana çıksa da en önemli avantajlarından birisi uzun süre kir tutmama özelliğine sahip olmasıdır. Klasik perdelerde ortak özelliği yandan açılır olmasıdır. Ancak yıkamadan önce içerisindeki metallerin çıkarılması gerekmektedir. Japon perdenin bir diğer avantajı ise yıkama gerçekleştikten sonra ütü istememesidir. Japon perde kumaş yapısından dolayı ütüleme derdi olmayan bir perde türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

JAPON PERDE ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ

Perde alırken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri fonksiyonel özellikleri ve odaya uyumluluğudur. Japon perde modelleri ışığı biraz daha yansıtan modeller olduğu için almadan önce hangi odaya ve ne istediğinize karar vermekte fayda olacaktır.

Perde alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus kumaşıdır. Belirli aralıklarla yıkanması gereken bir ürün olduğu için perde tercihinde oldukça dikkat edilmelidir. Japon perde kolay yıkanabilir ve özelliği ve uzun süre kir tutmayan yapısı sayesinde birçok insanın tercih ettiği bir model olmuştur.

JAPON PERDE FİYATLARI

Japonperde metrekare fiyatı, seçilen modele göre değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi modellerde kullanılan kumaş dokusunun farklılık göstermesidir.

Perde sepeti japon perde fiyatları; minimum en 100cm, minimum boy 200cm ve minimum metrekare 2m2 olacak şekilde hesaplanır.

Sipariş verirken belirtmiş olduğunuz en ölçüsü, perde üretiminde kullanılan mekanizmalar dahil üst ray ölçüsü olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte üretimde kullanılacak olan perde ölçüsü verilen ölçüden her zaman daha dar kesilmektedir. Endüstride bu daralmaya kumaş daralma payı da denir. Bundan dolayı net kumaş ölçüsü söylenirken 4cm’lik taşma payı da ölçüye dahil edilmelidir.