Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa  >  Japon Perde   >  Japon Perde Serisi
Beyaz Japon Perde

Japon Perdeler uzun ve geniş camlar için çok kullanışlı ve şık görünümlü perdelerdir. Evinizde Uzak Doğu esintileri yaratabilirsiniz. En sağdaki ve en soldaki sabit panelleri toplanma yeri gibi düşünebiliriz ve pencerenin açılan kanadına gelmemesine dikkat etmeliyiz.

Not: Fotoğraf Çekimlerimiz de; Gün ışığının farklı saatleri kullanılarak, ışığın perde üzerindeki etkisini en iyi şekilde görebilmeniz amaçlanmıştır. Renk seçiminizi yaparken lütfen yakın plan çekimlerimizi dikkate alınız.
***Fotoğraf çekimlerimiz profesyonel çekimler olmasına rağmen görüntülenme ekipmanlarının (Monitör,telefon,tablet pc,mac,pc ) farklı özelliklerinden dolayı renklerde +- %5 civarında sapmalar (ton farkı) olması normaldir. Ayrıca kumaş serilerimiz arasında doku ve teknik özellikler farklarından dolayı aynı renk isimlendirmelerimizde de ton farkları olması normaldir. Örneğin krem olarak isimlendirdiğimiz renk basic (polyester kumaş) serimizdeki renk tonu ile blackout (karartma) serimizdeki renk tonu aynı pantone kodu olmasına rağmen tonlarının tutmaması ışık geçirgenliğinin farklılığından dolayı normaldir.
*** Renk tonu ve/veya doku konusunda tereddüttünüz varsa mutlaka müşteri temsilcimizde numune kumaş ve/veya slayt örneği isteyiniz.
Siparişlerinizde vermiş olduğunuz en ölçüsü mekanizmalar dahil üst ray ölçüsüdür. Perde üretiminde kumaş, verilen ölçüden daha dar kesilir. Bu daralma kumaş daralma payı olarak ifade edilir.Net kumaş ölçüsü için mutlaka fazladan 4cm taşma payı verilmelidir.
yazının devamını oku

 • Lütfen Perde Ölçünüzü Giriniz.
  En :   Boy :   Açıklama


  metre kare
  nasıl hesaplanır?

  Ebatınıza göre toplam tutar

 • Beyaz Japon Perde

  Stok Durumu: Var

  501.90 TL +
  %10 kdv / m²


Ürün Özellikleri

Mekanizma : Panel Vagon 
Kasa : Alüminyum Ray
Ürün Bileşimi : %100 PES
Ürün Temizliği : Nemli bez ile silinebilir
Garanti : 2 Yıl
Kullanım Alanı : Salon, Ofis, Yemek Odası, Yatak Odası, Çalışma Odası, Misafir Odası
Montaj Alanı : Tavan, Korniş, Duvar, Pencere kasası
Montaj Aparatları : Portray, Korniş aparatı, Çocuk Kilidi


Benzer PerdelerTaksit Seçenekleri

 
PEŞİN FİYATINA Toplam Ayda Toplam Ayda Toplam Ayda Toplam Ayda Toplam Ayda
2 Taksit 501,90 TL 2 x 250,95 TL 501,90 TL 2 x 250,95 TL 501,90 TL 2 x 250,95 TL 501,90 TL 2 x 250,95 TL 501,90 TL 2 x 250,95 TL
3 Taksit 501,90 TL 3 x 167,30 TL 501,90 TL 3 x 167,30 TL 501,90 TL 3 x 167,30 TL 501,90 TL 3 x 167,30 TL 501,90 TL 3 x 167,30 TL
4 Taksit 501,90 TL 4 x 125,48 TL 501,90 TL 4 x 125,48 TL 501,90 TL 4 x 125,48 TL 501,90 TL 4 x 125,48 TL 501,90 TL 4 x 125,48 TL
 


İade Koşulları

Ürünümü İade Etmek İstiyorum, İade Şartları Nedir?, Hangi Ürünleri İade Edebilirim?

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde perdesepeti.com.tr 'ye başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dâhilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir "kargo bedeli" ödemezsiniz.
İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

İade Kapsamında ki Koşullar Aşağıda ki Gibidir;

. İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
. Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
. Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
.Mesafeli Satış Sözleşmesi Uygulaması Hakkındaki Yönetmelik md.15 gereği tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

*Promosyonel perdeler kategori ürünlerinde (Fırsat Sepeti) ayıplı mal sınıfı hariç iade ve değişim yapılmamaktadır.


İade Ettiğim Ürünün Parasını Ne Zaman ve Nasıl Geri Alabilirim?

. Gönderdiğiniz ürün/ürünler, perdesepeti.com.tr tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 7 iş günü içinde "ürün bedeli" tarafınıza geri ödenecektir.
. Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-postanıza bilgi mesajı gönderilir.
. Ödeme şeklinize göre iadeniz gerçekleşecektir.
. Ödeme şekli "Kredi Kartı" ve tercihiniz "Para İadesi" ise; ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Ürünümü İade Ederken Kargo Ücreti Ödeyecekmiyim?
. İade işlemlerinde "kargo ücreti" ödemezsiniz.Ölçü Alma1-      Tavandan montaj yapmak istersek;
Japon perde ölçüsünü alırken pencerenin önünde kalorifer peteği, mermer ya da başka bir aksesuar olmamasına dikkat etmeliyiz. Japon perdenin uygulanacağı camın genişliği fazla ise,
Pencerenin sağı ve solunda panellerin toplanacağı kısmın bırakılması gerekir. Pencerenin en ölçüsü pencerelerin bitiminde sağ ve sol kenarlarda bir panel ölçüsü kadar taşma payı olmalıdır. Paneller burada toplanacak ve penceremizi rahatça açıp kullanabileceğiz. Perdemizi tek taraftan (sağdan ya da soldan) açılır istersek minimum 1, maksimum 5 panel, İki taraftan da çift açılır olarak istersek minimum 2 maksimum 8 panel yapabiliriz. Perdemiz çift açılır olduğu zaman panel ölçüsü kadar her iki taraftan da taşma payı vermeliyiz. Perdenin boy ölçüsü için tavandan yere 2-3 cm kala alınmalıdır. Ayrıca isteğe bağlı olarak bu mesafe daha da uzun tutulabilir, örneğin temizliği daha rahat yapabilmek için daha fazla mesafe bırakılabilir.
2-      Duvardan montaj yapmak istersek;
Japon perdeyi duvardan “L” ayak aparatı ile montaj yapabiliriz. “8-10-12” cm’lik L ayaklardan hangisini kullanacağımızı panel sayımız dolasıyla mekanizmada yer alan panellerin takılacağı ray (kanal) sayımıza göre “L” ayak aparatı belirlenir. Perdenin takılacağı alanda kartonpiyer var ve duvardan montaj için yeterli alanımız yok ise “L” ayak ile montajımızı yapabiliriz. Bu durumda en ölçüsü için pencerelerin bitiminde sağ ve sol kenarlarda 25-30cm taşma payı olmalıdır. Perdenin boy ölçüsü için tavandan yere 2-3 cm kala alınmalıdır. Bant sayısı arttıkça perdenin yerleşeceği mekanizmadaki kanal sayısı da artar böylece mekanizmanın kapladığı alan da büyür.
NOT: Bant sayısı perdenin genişliğinin eşit olarak bölünmesiyle ortaya çıkar. Bant sayısı arttıkça perdenin yerleşeceği mekanizmadaki kanal sayısı da artar.


Kolay Montaj1-      Japon perdemizi tavana montaj yapacaksak;
Perdenin panel sayısı Japon perdenin rayının ölçüsünü belirler. Rayın genişliğine göre portray aparatı belirlenir. (Panel sayısı raydaki kanalların sayısını belirler, panel sayısı arttıkça rayda genişler. Perdeyi takacağımız noktaları belirliyoruz. (1 metrelik perde ölçüsünden sonra her 1 metreye 1 portray kullanılır.) Tavana çivi boyutunda delikler açıyoruz. Çivimizi portraya takıp şekildeki gibi monte ediyoruz. Rayımızı taktıktan sonra portrayımızın menteşesini saat yönünün tersine çeviriyoruz. Perdelerimizi takabilmemiz için üzerinde cırt (kotex) olan vagonlar raya takılı şekilde gelir. Kumaştaki cırt ile raydaki cırtı birleştiriyoruz. Paketimizin içinden çıkan etek ağırlığını (lama) panellerin alt tabanına yerleştiriyoruz. Böylece perdemiz düzgün, kırışmadan duracaktır.
2-      Japon perdemizi L ayak aparatıyla duvara montaj yapacaksak;
Perdemizi takacağımız ölçüleri belirliyoruz. L ayaklarımızı bu noktalara monte ediyoruz. (1 metrelik perde ölçüsünden sonra her 1 metreye 1 portray kullanılır. Perde ölçünüze göre portray sayısı yani L ayak sayısı da artar. L ayak seçimimizi buna göre yapmalıyız.) Portraylarımızı L ayaklara monte ediyoruz. Rayımızı şekildeki gibi portraylara takıp, portrayın menteşesini saat yönünün tersine çeviriyoruz. Perdelerimizi takabilmemiz için üzerinde cırt (kotex) olan vagonlar raya takılı şekilde gelir. Kumaştaki cırt ile raydaki cırtı birleştiriyoruz. Paketimizin içinden çıkan etek ağırlığını (lama) panellerin alt tabanına yerleştiriyoruz. Böylece perdemiz düzgün, kırışmadan duracaktır.


Kullanıcı Yorumları

"Beyaz Japon Perde " ile ilgili Fikrini Paylaş
Ad Soyad :  
Email :  
Ürünü Beğendiniz mi? :  
Değerlendirmeniz :