x

Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa  >  İkili Perde   >  Baskılı Tül + Güneşlik
İkili Perde( Ön Dünya Harikaları Design Stor Arka Ekru Neo Classic Stor )

İkili Perde Mekanizmasında Ön perde Olarak Dünya Harikaları Tül Stor Perde Arka Perde Güneşlik olarak da Ekru Neo Classic Stor Perde.Tek mekanizmada iki perdenin keyfini çıkartmak artık mümkün!..

Not: Fotoğraf Çekimlerimiz de; Gün ışığının farklı saatleri kullanılarak, ışığın perde üzerindeki etkisini en iyi şekilde görebilmeniz amaçlanmıştır. Renk seçiminizi yaparken lütfen yakın plan çekimlerimizi dikkate alınız.
***Fotoğraf çekimlerimiz profesyonel çekimler olmasına rağmen görüntülenme ekipmanlarının (Monitör,telefon,tablet pc,mac,pc ) farklı özelliklerinden dolayı renklerde +- %5 civarında sapmalar (ton farkı) olması normaldir. Ayrıca kumaş serilerimiz arasında doku ve teknik özellikler farklarından dolayı aynı renk isimlendirmelerimizde de ton farkları olması normaldir. Örneğin krem olarak isimlendirdiğimiz renk basic (polyester kumaş) serimizdeki renk tonu ile blackout (karartma) serimizdeki renk tonu aynı pantone kodu olmasına rağmen tonlarının tutmaması ışık geçirgenliğinin farklılığından dolayı normaldir.
*** Renk tonu ve/veya doku konusunda tereddüttünüz varsa mutlaka müşteri temsilcimizde numune kumaş ve/veya slayt örneği isteyiniz.
Siparişlerinizde vermiş olduğunuz en ölçüsü mekanizmalar dahil üst ray ölçüsüdür. Perde üretiminde kumaş, verilen ölçüden daha dar kesilir. Bu daralma kumaş daralma payı olarak ifade edilir.Net kumaş ölçüsü için mutlaka fazladan 4cm taşma payı verilmelidir.
yazının devamını oku

 • Lütfen Perde Ölçünüzü Giriniz.

  tek rayda çoklu perde ne demek?

  En :   Boy :   Açıklama


  metre kare
  nasıl hesaplanır?

  Ebatınıza göre toplam tutar

 • İkili Perde( Ön Dünya Harikaları Design Stor Arka Ekru Neo Classic Stor )

  Stok Durumu: Var

  114.80 TL +
  %8 kdv / m²


Ürün Özellikleri

* İkili Perde Mekanizmasında Perdeler  Altlı üstlü olarak Yerleşir.Üsteki Perde Arka Perde Olup Alttaki Perde ise Ön Perdedir.

* İkili Perde Çiftli perde olarakda isimlendirilir.

* İkili Perdenin maksimum eni 200cm olabilir. Tek rayda maksimum 2 perde olabilir.

* İkili Perde Sitemizdeki Tüm stor ve zebra perdelerden kombin yapılabilir.

* İkili Perde mekanizması ayrıca ücretlendirilmez.

Stor perdeleri düz bir zeminle ıslak ya da nemli bez ile silerek temizleyebilirsiniz, çamaşır makinesinde yıkanmaz.
* Mekanizmalarımızın hepsi aynı kalitedir, 1. Sınıf.
Montaj şeklinize göre (korniş, duvar, tavan, pencere kasası içine) ihtiyacınız olan aparatlar (portray,korniş aparatı) paketinizden ücretsiz olarak çıkmaktadır.

*Fotoğraftarda görülen haliyle fiyatlandırılmıştır olup  sipariş adımlarında opsiyonel aparatlarlar  ayrıca ücretlendirilir. (Örn. Oyma,Dilim,Metal Zincir,Boncuk v.s.)Benzer PerdelerTaksit Seçenekleri

 
PEŞİN FİYATINA Toplam Ayda Toplam Ayda Toplam Ayda Toplam Ayda Toplam Ayda
2 Taksit 114,80 TL 2 x 57,40 TL 114,80 TL 2 x 57,40 TL 114,80 TL 2 x 57,40 TL 114,80 TL 2 x 57,40 TL 114,80 TL 2 x 57,40 TL
3 Taksit 114,80 TL 3 x 38,27 TL 114,80 TL 3 x 38,27 TL 114,80 TL 3 x 38,27 TL 114,80 TL 3 x 38,27 TL 114,80 TL 3 x 38,27 TL
4 Taksit 114,80 TL 4 x 28,70 TL 114,80 TL 4 x 28,70 TL 114,80 TL 4 x 28,70 TL 114,80 TL 4 x 28,70 TL 114,80 TL 4 x 28,70 TL
 


İade Koşulları

Ürünümü İade Etmek İstiyorum, İade Şartları Nedir?, Hangi Ürünleri İade Edebilirim?

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde perdesepeti.com.tr 'ye başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dâhilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir "kargo bedeli" ödemezsiniz.
İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

İade Kapsamında ki Koşullar Aşağıda ki Gibidir;

. İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
. Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
. Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
.Mesafeli Satış Sözleşmesi Uygulaması Hakkındaki Yönetmelik md.15 gereği tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

*Promosyonel perdeler kategori ürünlerinde (Fırsat Sepeti) ayıplı mal sınıfı hariç iade ve değişim yapılmamaktadır.


İade Ettiğim Ürünün Parasını Ne Zaman ve Nasıl Geri Alabilirim?

. Gönderdiğiniz ürün/ürünler, perdesepeti.com.tr tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 7 iş günü içinde "ürün bedeli" tarafınıza geri ödenecektir.
. Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-postanıza bilgi mesajı gönderilir.
. Ödeme şeklinize göre iadeniz gerçekleşecektir.
. Ödeme şekli "Kredi Kartı" ve tercihiniz "Para İadesi" ise; ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Ürünümü İade Ederken Kargo Ücreti Ödeyecekmiyim?
. İade işlemlerinde "kargo ücreti" ödemezsiniz.Ölçü Almaİkili perde ölçüsü alınırken öncelikle belirlenmesi gereken

1-      Pencere kasası içine mi montaj yapılacağı

2-      Duvara mı montaj yapılacağı

3-      Tavana mı montaj yapılacağı

1-İkili perde pencere kasası içine montaj yapılacak ise;

a)      Bazı pencereler duvardan içeridedir. Çerçevenin bittiği yer ile duvar arasında kalan boşluğa perde takılabilir. Perdenin takıldıktan sonra rahatça açılıp açılmadığı göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca çerçevenin boyu da önemlidir. Perdenin sayım payını düşünürsek yukarıda toplanan perdelerde pencerenin açılmasını engellenmelidir. Perde pencerenin içine takılacağı için eni boyu net ölçüde olmalıdır.

b)      Penceremiz duvarın için de olabilir, biz istersek duvarın üzerine monte edebiliriz, bu durumda pencere kenarlarının bitiminden itibaren sağı ve solu 5-10 cm taşırarak ölçü alınmalıdır. Yükseklikte ise perdenin inmesini istediğimiz maksimum perde boyu ölçüsü alınırken mekanizmanın kaplayacağı alan göz ardı edilmelidir.

c)       Penceremiz duvarın için de fakat biz perdemizin tavandan aşağı iniyor gibi gözükmesini isteyebiliriz. Bunun için “L” ayak dediğimiz aparatı kullanabiliriz. Bu durumda ölçü alma şeklimiz perde boyu net ölçü ( kalorifer peteği var ise bunu göz önünde bulundurmalıyız.) En ölçüsü için kenarlardan sağı ve solu 5-10cm taşırarak alınmalıdır.

2- İkili perde duvara (pencere kasası üzerine) montaj yapılacak ise;

Pencerenin en ölçüsü pencere kenarlarının bitiminden itibaren sağı ve solu 5-10 cm taşırarak alınmalıdır. Pencerenin alt kenarında mermere veya denizliklere değmeyecek şekilde 1-2cm kısa tutulmalıdır. Perdenin toplanma payını düşünerek, tavan ile duvar arasına takılacak mekanizma için yeterli alanın ayarlanması gerekmektedir. Alüminyum borunun çıplak görüntüsünü engellemek için sarım payı ilave etmeliyiz.

3- İkili perde tavana montaj yapılacak ise;

a)      Perdenin boyu için tavandan varsa mermer ya da denizlikten 1-2 cm kısa olarak, en ölçüsü için pencere kenarlarının bitiminden itibaren sağı ve solu taşırarak ölçü alınmalıdır.

NOT: İkili perdenin takılacağı mekanda kartonpiyer var ise mekanizmanın boyutunu göz önünde bulundurmalısınız.  Üst raylı mekanizmanın genişliği 5cm, taçlı (kapalı kasa) mekanizmanın genişliği 8cm’dir. Perdenin toplanma payının bir etkisi yoktur.


Kolay MontajÜlkemizde en çok tercih edilen ve uygulanan yöntem ikili perdenin tavana montajıdır.

a)      İkili perdenin takılacağı mekan da zaten var olan klasik perdenin takıldığı kornişe perdemizi montaj yapacaksak;  perdemizi takacağımız noktaları korniş üzerinde işaretliyoruz.

Pencerenin sağında ve solunda eşit boşluklar kalacak şekilde işaretlemeliyiz.

Paketimizin içinden çıkan korniş aparatını bu noktalara yerleştiriyoruz.

Perdemizle birlikte gelen portray aparatına vidaları takıp belirlediğimiz noktalara korniş aparatının üzerine tornavida ya da şarjlı matkap yardımıyla takıyoruz.

Perdemizin mekanizmasının öncelikle arka kanalını portray üzerine oturtuyoruz.

Daha sonra önden sıkıca bastırarak mekanizmayı portray üzerine yerleştiriyoruz.

Perdeyi taktığımız zaman pencerenin sağında ve solunda eşit boşluklar bırakmalıyız.

 

b)      İkili perdemizi tavandan korniş aparatı olmadan direk tavana montaj yapacaksak; perdemizi takacağımız noktaları işaretliyoruz.

Noktaların aynı hizada olması için su terazisi ile kontrol edebiliriz. (Perdenin enine göre 50 cm de bir 1 adet portray takılması önerilir.)

İşaretlediğimiz noktalara matkap yardımıyla vida boyunda delikler açıyoruz.

Paketin içinden çıkan portraylara vidaları takarak açmış olduğunuz deliklere tornavida ya da matkap yardımıyla montaj yapıyoruz

 Perdemizin mekanizmasının öncelikle arka kanalını portray üzerine oturtuyoruz.

Daha sonra önden sıkıca bastırarak portray üzerine yerleştiriyoruz.

NOT: İkili perdemizin montajını yapmadan önce mekanizmanın takılacağı alanı doğru belirlemeliyiz, pencere kolunu ya da pencerenin hareketli kanatlarını göz önünde bulundurmalıyız. Perdemizi aşağı yukarı doğru hareket ettirdiğimizde pencere koluna çarpmadığından emin olmalıyız.

1-     İkili perdemizi pencere kasası içine montaj yapmak istersek; mekanizmayı takacağımız noktaları belirliyoruz. Noktaların sağında ve solunda eşit boşluklar olmalı ve noktalar aynı hizada olmalıdır. Pencerenin hareketli kanatlarını da göz önünde bulundurmalıyız. Perdemizin tamamen açılmasına engel bir durum olmamalıdır. İşaretlediğimiz noktalara matkap yardımıyla vida boyunda delikler açıyoruz. Siparişinizin içinden çıkan portraylara vidaları takarak deliklere matkap ya da tornavida yardımıyla monte ediyoruz. Perdemizin mekanizmasının öncelikle arka kanalını portray üzerine oturtup daha sonra önden sıkıca bastırarak mekanizmayı portray üzerine yerleştiriyoruz.

2-      İkiliperdemizi;

a)      Duvara (pencere kasasının üzerine) montaj yapacaksak; perdemizin boyuna göre perdenin mekanizmada toplanma payını göz önünde bulundurmalıyız. Buna göre pencere kasası ile mekanizma arasında boşluk bırakmalıyız. İkili perdeyi montaj yapacağımız duvarın üzerinde mekanizmayı takacağımız noktaları işaretliyoruz.

Noktaların sağında ve solunda eşit boşluklar olmasına, aynı hizada olmasına dikkat etmeliyiz.

 Belirlediğimiz noktalara vida boyunda delikler açıyoruz.

Paketimizin içinden çıkan portraylara vidaları takıp.

Bu deliklere tornavida ya da matkap yardımıyla montaj yapıyoruz.

Perdemizin mekanizmasının öncelikle arka kanalını portray üzerine oturtup

 Daha sonra önden sıkıca bastırarak mekanizmayı portray üzerine yerleştiriyoruz

İkili perdemizi duvara  “L” ayak aparatı ile montaj yapacaksak istersek örneğin; Perdenin kullanılacağı mekan da kartonpiyer olabilir, tavandan veya duvardan direk montaja uygun olmayabilir.

Perdemizin ölçülerine göre “8-10-12” cm’lik “L” ayaklardan uygun olanı kullanmalıyız. Mekanizmamızı takacağımız noktaları perdenin takılacağı mekana göre belirliyoruz.

Noktaların sağında ve solunda eşit boşluklar olduğuna ve noktaların aynı hizada olduğuna dikkat etmeliyiz.

Belirlediğimiz noktalara vida boyunda delikler açıyoruz.

Paketimizin içinden çıkan portraylara vidaları takıp bu deliklere tornavida ya da matkap yardımıyla monte ediyoruz.

Perdemizin mekanizmasının öncelikle arka kanalını portray üzerine oturtuyoruz.

Daha sonra önden sıkıca bastırarak mekanizmayı portray üzerine yerleştiriyoruz.


Kullanıcı Yorumları

"İkili Perde( Ön Dünya Harikaları Design Stor Arka Ekru Neo Classic Stor ) " ile ilgili Fikrini Paylaş
Ad Soyad :  
Email :  
Ürünü Beğendiniz mi? :  
Değerlendirmeniz :