Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları
Elegance Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Elegance perde ölçüsünü;
1- Elegance perdeyi tavandan montaj yapmak istersek;öncelikle hareketli kanatları göz önünde bulundurmalıyız. Perdenin en ölçüsü için pencere kenarlıklarının bitiminden sağdan ve soldan 5’er cm taşırarak ölçü alınmalıdır. Perdenin boy ölçüsü için mekanizmanın takılacağı yerden itibaren pencerenin alt kenarında mermere veya denizliklere değmeyecek şekilde 1-2 cm kısa tutulmalıdır. Elegance perde tam aşağıya inmeden açık konuma gelmediği için ölçüyü fazla söylemeliyiz. Başka bir deyişle elegance perdede sarım payı yoktur yani yükseklik ne ise net olarak onu söylemeliyiz.

2- Elegance perdeyi duvardan montaj yapmak istersek;Perdenin en ölçüsü için pencere kenarlarının bitiminden sağdan ve soldan 5 cm taşırarak ölçü alınmalıdır. Yükseklik için perdenin inmesini istediğimiz yere kadar olan net ölçüyü almalıyız.

3- Elegance perdeyi pencere kasasına montaj yapmak istersek; mekanizmanın takılacağı olan perde açıldığında pencere kolunun engellemeyeceği mesafede olması gereklidir. Perdenin takılacağı camın eninin ve boyunun net ölçüsü alınması gereklidir.

NOT:

Standart mekanizma yüksekliği 6,5 cm'dir. Jumbo mekanizmalarda yükseklik 7 cm'dir.

Taçlı kasa tercih edildiğinde yükseklik 7,5 cm olur.