Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa  >  Dikey Tül Perde

Sıralama:

   

 

Dikey Tül Perde

Bu Kategoride 0 Ürün Sergileniyor


Dikey Tül Perde Nerelerde Kullanılır?

Son dönemlerde sıklıkla tercih edilen perde modellerinden biri olarak dikey tül perde gösterilebilir. Dikey perde modellerinin bir alt kategorisi olan tül perdeler geniş bir kullanım alanına sahiptir. Aynı zamanda mekanizmalı bir tül perde olduğu için de kolay kullanım olanağı sunar. Perdede bulunan mekanizma sayesinde perdenin açılıp kapatılması da pratiktir. Açık haldeyken tül perde ve kapalı halde de güneşlik görevini görmesiyle oldukça kullanışlıdır. Farklı renk seçeneklerinin de tercih edilebileceği perde modelinde kombin yapılarak fon ve perdeyi tek mekanizmada tercih etmek de mümkündür.

Sağa, sola veya ortadan iki yöne doğru eşit bir şekilde açılma fonksiyonuna sahip olan dikey tül perdeler ev dekorasyonlarına da uyum sağlar. Buna bağlı olarak salon, oturma odası, ofis veya iş yerleri, yemek odası ve misafir odalarında kullanıma uygundur. Aynı zamanda çalışma odası için de alternatif bir perde modeli olarak nitelendirilebilir.

Dikey Tül Perde Modelleri

Genel olarak dikey perde kategorisinde bulunan dikey tül perdeler renk olarak çeşitlilik gösterir. Talep edilen her renkte dikey tül perde modeli teminatı mümkündür. Bunun yanı sıra farklı renk seçeneklerinin de bir arada kullanılması, mekanizma ile sağlanır. Üstelik dream serisi de bulunan dikey tül perdelerin kullanımı da oldukça pratiktir.

Model ve renk seçeneği bakımından perde modellerinde çeşitlilik görülür. Tercih edilen renkler arasında; kahverenginin açık ve koyu tonları, turuncu, bej ve kum rengi gibi alternatif seçenekler bulunur. Bununla birlikte gri, sarı, hardal, çingene perdesi ve patlıcan moru gibi modeller de mevcuttur. Onlarca farklı renk skalası bulunması dikey tül perdelerin tüm ev kombinasyonuna veya dekorasyonuna uyumlu olmasını da sağlar.

Dikey Tül Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Dikey tül perdeler çamaşır makinesinde yıkanarak temizlenebilir özelliğe sahiptir. Çamaşır makinesinde uygun koşullarda yıkandığında kumaşta herhangi bir deforme oluşumu ya da kırışıklık görülmez. Bunun için izlenilmesi gereken ilk adım dikey tül slatların vagonlardan çıkartılmasıdır. Birbirinden ayırmadan askı aparatları ile birlikte perde çamaşır filesine koyulur. Çamaşır filesine alınan perdenin askı aparatları içeri doğru gelecek şekilde katlanmalıdır. Böylelikle çamaşır filesini çamaşır makinesine yerleştirme mümkündür. Ayrıca perde aparatları da makinede yıkanabilir.

Yıkama işleminin 30 derecelik bir ısı ayarında olması önemlidir. Aynı zamanda hiçbir şekilde yıkama işleminin ardından sıkma yapılmamalıdır. Sıkma programı gerçekleştirilmeden çamaşır filesi makineden çıkartılarak perde mekanizmaya aynı şekilde takılmalıdır. Bu şekilde kırışma gözlemlenmeden perdenin kuruması ve hava alması da sağlanır.

Dikey Tül Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Perde alırken perdenin takılacağı yerdeki ölçülerin doğru bir şekilde alınması önemlidir. Bununla birlikte kumaş daralma payının da hesaba katılabilmesi için ortalama normal ölçüden 4 cm daha fazla belirtilebilir. Aynı zamanda tercih edilen dikey tül perdenin hangi renkte olacağına da öncesinde karar verilmesi önemlidir. Böylelikle ev dekorasyonuna uygun ya da perdenin kullanılacağa ortama farklı bir atmosfer sunacak ürün bulunabilir.

Dikey Tül Perde Fiyatları

Oldukça kullanışlı olan dikey tül perde fiyatları bütçeye uygundur. Farklı renk seçeneklerinin olması fiyatta değişiklik oluşturmadığı gibi sadece ebatlara göre minimum bir fiyatlandırma belirtilir. Minimum 2 m² ölçüleri baz alınarak ürün fiyatlandırması gerçekleştirilir. Güneşlik ve tül perde olarak da kullanım olanağı sağlaması bakımından fiyatlandırması makuldür. Tercih edilen perde boy ve en ölçülerine göre minimum ölçü fiyatı üzerinden fiyatlandırma belirlenir. Uygun bir meblağ üzerinden rahatlıkla dikey tül perde teminatını gerçekleştirebilirsiniz.