Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa   >  Dikey Perdeler

Sıralama:

Dikey Pvc Perde

 

Dikey Perdeler

Bu Kategoride 55 Ürün Sergileniyor

1  2Dikey Perde

Fonksiyonlu olması ve estetik bir görünüm sunması açısından dikey perde modelleri sıklıkla tercih edilir. Pek çok farklı dikey perde modelinin bulunduğu gibi renk skalası da oldukça geniştir. Aynı zamanda dikey perdelerde içeriye vuran ışık yönünün ayarlanabilir olma özelliği de bulunur. Bu açıdan değerlendirildiğinde hem dekorasyonda alternatif bir fikir oluşturması hem de fonksiyonel olması tercih edilebilir bir ürün olmasını sağlar.

Dikey Perde Nerelerde Kullanılır?

Dikey perdeler genellikle ofislerde veya çeşitli çalışma alanlarında tercih edilen bir perde modelidir. Bunun yanı sıra ev dekorasyonuna katkı sağladığı maksadıyla da evin çeşitli bölümlerinde kullanıma uygundur. Dikey perde model açısından da çeşitlilik gösterdiği için geniş bir kullanım alanına sahiptir. Çalışma odası, misafir odası, salon veya mutfak gibi alanlarda da tercih edilebilir. Boy uzunluğu olarak da yere kadar biten bir model tercih edilmesi de mümkündür. Bu tür modeller iş yerlerinde veya boydan cama sahip olan mekanlar için alternatif bir üründür.

Dikey Perde Modelleri

Model bakımından dikey perdelerde seçenek skalası oldukça geniştir. Dikey kumaş perde, PVC perde ve Japon perde modelleri bu kategoride yer alır. Aynı zamanda Noblesse, dikey tül perde ve bombeli modeller de bulunur. Tüm bu modeller üretildikleri kumaş bakımından çeşitlilik gösterir. Bunun yanı sıra boyutlar ve kullanım çeşitliliğine göre de farklılık söz konusudur. Kumaş dikey perdelerde görülen başlıca özellik ise ışığın içeriye girme açısının yönlendirilebilir olmasıdır. Perdenin etek kısmının düzgün durması için ve perdenin savrulmasını engellemek amacıyla etek ağırlığı bulunur. Ayrıca eteklerin birbiriyle uyum sağlayabilmesi için de plastik zincir tercih edilir.

Dikey perdeler genel olarak kir tutmayan ve zorlu kirlerin kolayca çıkarılabileceği türden bir perdedir. Temizliğinin kolay bir şekilde gerçekleştirilmesinin yanı sıra makinede yıkanabilir bir dikey perde modeli de bulunur. Mekanizmalı tül perdeler olarak da geçen bu modellerde direkt olarak çamaşır makinesinin kullanımı temizlik için mümkündür.

Dikey Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Dikey perdeler, leke tutmama ve kolaylıkla kirlenmeme özelliği ile temizliğinde büyük kolaylık sağlar. Genellikle dikey perde modellerinin hepsi stor perde yıkama yöntemi ile aynıdır. Ancak mekanizmalı tül perdeler çamaşır makinesinde de yıkanabilir özelliğe sahiptir. Diğer dikey perdeler için uygun olan perde temizliği için bez yardımı önemlidir. Düz bir zemine serilmiş perdenin ön ve arka kısmı nemli bir bez ile ovalanarak silinebilir. Bezle silme işleminin ardından perdenin kuruması için rulo halinde katlanarak bir süre dik şekilde kurutulması gerekir.

Ortalama bir gün içerisinde perdenin kuruması gerçekleşir. Sonrasında ise temiz bir zemine açık şekilde serilen perdenin hava alması sağlanır. Herhangi bir koku oluşumu gözlemlenmeden perdenin temizliği gerçekleştirilmiş olur.

Dikey Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dikey perdelerin oldukça geniş bir model seçeneği bulunur. Bu nedenle de dikey perde seçiminde öncelikle ne tür bir model alınacağına karar verilmesi önemlidir. Aynı zamanda perdenin kullanılacağı yerin belirlenmesi, ölçülerin alınması da doğru ebat için gereklidir. İhtiyaç duyulan ölçüye göre 4 cm daha fazla söylemek perdedeki kumaş daralma payının da dahil edilmesini sağlar. Böylelikle ürün siparişlerinde herhangi bir sorun yaşanmadan montaj tamamlanır.

Dikey Perde Fiyatları

Modellerine göre dikey perde fiyatları çeşitlilik gösterebilir. Bunun başlıca nedeni her modelin farklı fonksiyonlar bulundurması ve kumaş türünün çeşitlenmesinden kaynaklıdır. Talep edilen modele göre minimum 2 m² ölçüsünün fiyatlandırılması belirtilir. İhtiyaç duyulan metrekare bazında perdenin fiyatının ne olacağı belirlenir.