Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları
Dikey Kumaş Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Dikey Kumaş perde ölçüsünü;

1- Dikey Kumaş perdeyi pencere eninde ve tavandan montaj yapmak istersek, en ölçüsü için montaj yapılacak alanda engel yok ise pencerenin sağından ve solundan, her iki taraftanda 5-10 cm taşırarak ölçü almanızı tavsiye ederiz. Eğer duvardan duvara dikey perde ile kaplamak istenirse, perde toplama alanı için, duvarın bitim noktasında 4-5cm pay bırakmak(ilk slat dönebilmesi için) doğru olacaktır. Perdenin boy ölçüsü için tavandan yere değmeyecek şekilde yerden 3-4cm pay bırakılarak ölçüsü alınabilir. Bize verdiğiniz boy ölçüsü mekanizma dahil ölçüdür.Perdenin maksimum 300cm genişliğinde (300cm üzerinde kargo sevkiyatında problemler oluşmaktadır), 400cm boy uzunluğunda olması tavsiye edilir. Tavandan montaj yaparken portrayı (perde montaj aparatı) takabilmek ve slatların dönebilmesi için duvardan 5cm boşluk bırakılmalıdır.

2- Dikey Kumaş perdeleri duvardan montaj yapmak istersek, perdenin inme şekline göre pencerenin üstünden “L” ayak dediğimiz aparat ile yapabiliriz. Dikey perdenin rahatça çalışabilmesi için duvarın konumuna göre “8-10-12”cm’lik L ayak kullanarak dikey perdeyi uzaklaştırabiliriz. Pencere kenarlarının bitiminden montaj yapılacak alanda engel yok ise pencerenin sağından ve solundan, her iki taraftanda 5-10 cm taşırarak ölçü almanızı tavsiye ederiz. Boy ölçüsü için tavandan yere değmeyecek şekilde yerden 3-4cm pay bırakılarak ölçüsü alınabilir. Bize verdiğiniz boy ölçüsü mekanizma dahil ölçüdür.Perdenin maximum 300cm genişliğinde (300cm üzerinde kargo sevkiyatında problemler oluşmaktadır), 400cm boy uzunluğunda olması tavsiye edilir. Perdemizi duvardan duvara yapmak istersek toplanma payı olarak duvar bitiminde 4-5cm kala boşluk bırakılmalıdır.

NOT: Dikey kumaş perdenin bant genişliği 89mm’lik ya da 127mm’lik olabilir. Kumaş perdenin tabanda yer alan eteklerine perdeler uçmasın sağa sola savrulmasın diye ağırlık konulup, zincir ile birbirine bağlanır. Bu standart her dikey kumaş perdede yapılan bir uygulamadır.

Dikey kumaş perde üst ray ile vagon yüksekliği toplamı 4,5 cm'dir.