Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa  >  Dikey Kumaş Perde   >  Screen Kumaş 127 mm
Beyaz Jacquard Screen Dikey Kumaş Perde 127mm

Screen perdeler güneş kırıcı özelliği ile iş yerlerinde iç ve dış cephelerde kullanılabilen ısı tasarrufu sağlayan alev almaz nitelikte bir çok renk alternatifi olan bir üründür. Genellikle ofis ortamı için önerebileceğimiz,ev için pek uygun olmayan bir perdedir. Dikey perdelerin en büyük özelliği ışığı yönlendirme imkânına sahip olmalarıdır. Kumaş dikey perdelerde perdenin etek kısmına düzgün duruş sağlamak ve perdenin savrulmasını engellemek için etek ağırlığı ve birbiriyle uyumlu olması için plastik zincir kullanılır.

Not: Fotoğraf Çekimlerimiz de; Gün ışığının farklı saatleri kullanılarak, ışığın perde üzerindeki etkisini en iyi şekilde görebilmeniz amaçlanmıştır. Renk seçiminizi yaparken lütfen yakın plan çekimlerimizi dikkate alınız.
***Fotoğraf çekimlerimiz profesyonel çekimler olmasına rağmen görüntülenme ekipmanlarının (Monitör,telefon,tablet pc,mac,pc ) farklı özelliklerinden dolayı renklerde +- %5 civarında sapmalar (ton farkı) olması normaldir. Ayrıca kumaş serilerimiz arasında doku ve teknik özellikler farklarından dolayı aynı renk isimlendirmelerimizde de ton farkları olması normaldir. Örneğin krem olarak isimlendirdiğimiz renk basic (polyester kumaş) serimizdeki renk tonu ile blackout (karartma) serimizdeki renk tonu aynı pantone kodu olmasına rağmen tonlarının tutmaması ışık geçirgenliğinin farklılığından dolayı normaldir.
*** Renk tonu ve/veya doku konusunda tereddüttünüz varsa mutlaka müşteri temsilcimizde numune kumaş ve/veya slayt örneği isteyiniz.
Siparişlerinizde vermiş olduğunuz en ölçüsü mekanizmalar dahil üst ray ölçüsüdür. Perde üretiminde kumaş, verilen ölçüden daha dar kesilir. Bu daralma kumaş daralma payı olarak ifade edilir.Net kumaş ölçüsü için mutlaka fazladan 4cm taşma payı verilmelidir.
yazının devamını oku

 • Lütfen Perde Ölçünüzü Giriniz.
  En :   Boy :   Açıklama


  metre kare
  nasıl hesaplanır?

  Ebatınıza göre toplam tutar

 • Beyaz Jacquard Screen Dikey Kumaş Perde 127mm

  Stok Durumu: Var

  678.90 TL +
  %10 kdv / m²


Ürün Özellikleri

Mekanizma : Vagon
Kasa : Alüminyum Ray
Ürün Bileşimi : %74,6 PES / %25,4 PVC
Ürün Temizliği : Nemli bez ile silinebilir
Garanti : 2 Yıl
Kullanım Alanı : Salon, Ofis, Yemek Odası, Yatak Odası, Çalışma Odası, Misafir Odası
Montaj Alanı : Tavan, Korniş, Duvar, Pencere kasası
Montaj Aparatları : Portray, Korniş aparatı, Çocuk Kilidi


Benzer PerdelerTaksit Seçenekleri

 
PEŞİN FİYATINA Toplam Ayda Toplam Ayda Toplam Ayda Toplam Ayda Toplam Ayda
2 Taksit 678,90 TL 2 x 339,45 TL 678,90 TL 2 x 339,45 TL 678,90 TL 2 x 339,45 TL 678,90 TL 2 x 339,45 TL 678,90 TL 2 x 339,45 TL
3 Taksit 678,90 TL 3 x 226,30 TL 678,90 TL 3 x 226,30 TL 678,90 TL 3 x 226,30 TL 678,90 TL 3 x 226,30 TL 678,90 TL 3 x 226,30 TL
4 Taksit 678,90 TL 4 x 169,73 TL 678,90 TL 4 x 169,73 TL 678,90 TL 4 x 169,73 TL 678,90 TL 4 x 169,73 TL 678,90 TL 4 x 169,73 TL
 


İade Koşulları

Ürünümü İade Etmek İstiyorum, İade Şartları Nedir?, Hangi Ürünleri İade Edebilirim?

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde perdesepeti.com.tr 'ye başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dâhilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir "kargo bedeli" ödemezsiniz.
İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

İade Kapsamında ki Koşullar Aşağıda ki Gibidir;

. İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
. Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
. Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
.Mesafeli Satış Sözleşmesi Uygulaması Hakkındaki Yönetmelik md.15 gereği tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

*Promosyonel perdeler kategori ürünlerinde (Fırsat Sepeti) ayıplı mal sınıfı hariç iade ve değişim yapılmamaktadır.


İade Ettiğim Ürünün Parasını Ne Zaman ve Nasıl Geri Alabilirim?

. Gönderdiğiniz ürün/ürünler, perdesepeti.com.tr tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 7 iş günü içinde "ürün bedeli" tarafınıza geri ödenecektir.
. Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-postanıza bilgi mesajı gönderilir.
. Ödeme şeklinize göre iadeniz gerçekleşecektir.
. Ödeme şekli "Kredi Kartı" ve tercihiniz "Para İadesi" ise; ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Ürünümü İade Ederken Kargo Ücreti Ödeyecekmiyim?
. İade işlemlerinde "kargo ücreti" ödemezsiniz.Ölçü AlmaDikey Kumaş perde ölçüsünü;

1-      Dikey Kumaş perdeyi tavandan montaj yapmak istersek, en ölçüsü için pencere kenarlarının bitiminden sağdan ve soldan 5cm taşırarak ölçü alınabilir. İsteğe bağlı olarak duvardan duvara dikey perde ile kaplamak istersek,  perde toplama alanı için, duvarın bitim noktasında 4-5cm pay bırakmak gereklidir. Perdenin boy ölçüsü için tavandan yere değmeyecek şekilde yerden 3-4cm pay bırakılarak ölçüsü alınabilir. Perdenin maksimum 400cm genişliğinde, 540cm uzunluğunda olması tavsiye edilir. Tavandan montaj yaparken portrayı (perde montaj aparatı) takabilmek için duvardan 5cm ileride boşluk bırakılmalıdır. Dikey pvc perde bant eni standart 89 mm’dir.

2-      Dikey Kumaş perdeleri duvardan montaj yapmak istersek, perdenin inme şekline göre pencerenin üstünden “L” ayak dediğimiz aparat ile yapabiliriz.  Dikey perdenin rahatça çalışabilmesi için duvarın konumuna göre “8-10-12”cm’lik L ayak kullanarak dikey perdeyi uzaklaştırabiliriz. Pencere kenarlarının bitiminden sağdan ve soldan 5cm taşırarak ölçü alınır. Boy ölçüsü için tavandan yere değmeyecek şekilde yerden 3-4cm pay bırakılarak ölçüsü alınabilir. Perdenin maximum 400cm genişliğinde, 540cm uzunluğunda olması tavsiye edilir. Perdemizi duvardan duvara yapmak istersek toplanma payı olarak duvar bitiminde 4-5cm kala boşluk bırakılmalıdır.

NOT: Dikey kumaş perdenin bant genişliği 89mm’lik ya da 127mm’lik olabilir. Kumaş perdenin tabanda yer alan eteklerine perdeler uçmasın sağa sola savrulmasın diye ağırlık konulup, zincir ile birbirine bağlanır. Bu standart her dikey kumaş perdede yapılan bir uygulamadır.Kolay MontajÜlkemizde en çok tercih edilen ve uygulanan yöntem stor perdenin tavana montajıdır.

a)      Stor perdenin takılacağı mekan da zaten var olan klasik perdenin takıldığı kornişe perdemizi montaj yapacaksak;  perdemizi takacağımız noktaları korniş üzerinde işaretliyoruz.

Pencerenin sağında ve solunda eşit boşluklar kalacak şekilde işaretlemeliyiz.

Paketimizin içinden çıkan korniş aparatını bu noktalara yerleştiriyoruz.

Perdemizle birlikte gelen portray aparatına vidaları takıp belirlediğimiz noktalara korniş aparatının üzerine tornavida ya da şarjlı matkap yardımıyla takıyoruz.

Perdemizin mekanizmasının öncelikle arka kanalını portray üzerine oturtuyoruz.

Daha sonra önden sıkıca bastırarak mekanizmayı portray üzerine yerleştiriyoruz.

Perdeyi taktığımız zaman pencerenin sağında ve solunda eşit boşluklar bırakmalıyız.

 

b)      Stor perdemizi tavandan korniş aparatı olmadan direk tavana montaj yapacaksak; perdemizi takacağımız noktaları işaretliyoruz.

Noktaların aynı hizada olması için su terazisi ile kontrol edebiliriz. (Perdenin enine göre 50 cm de bir 1 adet portray takılması önerilir.)

İşaretlediğimiz noktalara matkap yardımıyla vida boyunda delikler açıyoruz.

Paketin içinden çıkan portraylara vidaları takarak açmış olduğunuz deliklere tornavida ya da matkap yardımıyla montaj yapıyoruz

 Perdemizin mekanizmasının öncelikle arka kanalını portray üzerine oturtuyoruz.

Daha sonra önden sıkıca bastırarak portray üzerine yerleştiriyoruz.

NOT: Stor perdemizin montajını yapmadan önce mekanizmanın takılacağı alanı doğru belirlemeliyiz, pencere kolunu ya da pencerenin hareketli kanatlarını göz önünde bulundurmalıyız. Perdemizi aşağı yukarı doğru hareket ettirdiğimizde pencere koluna çarpmadığından emin olmalıyız.

1-      Stor perdemizi pencere kasası içine montaj yapmak istersek; mekanizmayı takacağımız noktaları belirliyoruz. Noktaların sağında ve solunda eşit boşluklar olmalı ve noktalar aynı hizada olmalıdır. Pencerenin hareketli kanatlarını da göz önünde bulundurmalıyız. Perdemizin tamamen açılmasına engel bir durum olmamalıdır. İşaretlediğimiz noktalara matkap yardımıyla vida boyunda delikler açıyoruz. Siparişinizin içinden çıkan portraylara vidaları takarak deliklere matkap ya da tornavida yardımıyla monte ediyoruz. Perdemizin mekanizmasının öncelikle arka kanalını portray üzerine oturtup daha sonra önden sıkıca bastırarak mekanizmayı portray üzerine yerleştiriyoruz.

2-      Stor perdemizi;

a)      Duvara (pencere kasasının üzerine) montaj yapacaksak; perdemizin boyuna göre perdenin mekanizmada toplanma payını göz önünde bulundurmalıyız. Buna göre pencere kasası ile mekanizma arasında boşluk bırakmalıyız. Stor perdeyi montaj yapacağımız duvarın üzerinde mekanizmayı takacağımız noktaları işaretliyoruz.

Noktaların sağında ve solunda eşit boşluklar olmasına, aynı hizada olmasına dikkat etmeliyiz.

 Belirlediğimiz noktalara vida boyunda delikler açıyoruz.

Paketimizin içinden çıkan portraylara vidaları takıp.

Bu deliklere tornavida ya da matkap yardımıyla montaj yapıyoruz.

Perdemizin mekanizmasının öncelikle arka kanalını portray üzerine oturtup

 Daha sonra önden sıkıca bastırarak mekanizmayı portray üzerine yerleştiriyoruz

Stor perdemizi duvara  “L” ayak aparatı ile montaj yapacaksak istersek örneğin; Perdenin kullanılacağı mekan da kartonpiyer olabilir, tavandan veya duvardan direk montaja uygun olmayabilir.

Perdemizin ölçülerine göre “8-10-12” cm’lik “L” ayaklardan uygun olanı kullanmalıyız. Mekanizmamızı takacağımız noktaları perdenin takılacağı mekana göre belirliyoruz.

Noktaların sağında ve solunda eşit boşluklar olduğuna ve noktaların aynı hizada olduğuna dikkat etmeliyiz.

Belirlediğimiz noktalara vida boyunda delikler açıyoruz.

Paketimizin içinden çıkan portraylara vidaları takıp bu deliklere tornavida ya da matkap yardımıyla monte ediyoruz.

Perdemizin mekanizmasının öncelikle arka kanalını portray üzerine oturtuyoruz.Kullanıcı Yorumları

"Beyaz Jacquard Screen Dikey Kumaş Perde 127mm " ile ilgili Fikrini Paylaş
Ad Soyad :  
Email :  
Ürünü Beğendiniz mi? :  
Değerlendirmeniz :