Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa   >  Desenli Perdeler

Sıralama:

 

Desenli Perdeler

Bu Kategoride 13 Ürün Sergileniyor

1Kendinden Desenli Stor Perde

Kendinden desenli stor perde son dönemlerin vazgeçilmez parçalarından biridir. Kolay temizlenebilir olması ve konforlu bir kullanım olanağı sunması açısından tercih edilebilir bir üründür. Ayrıca desenli stor perdeler güneşlik olarak da alternatif bir kullanım olanağı sunar. Pek çok farklı modelde desenli stor perdeler bulabileceğiniz gibi fiyatları da uygunluk gösterir. 

 

Kendinden Desenli Stor Perde Nerelerde Kullanılır?

Pek çok farklı kendinden desenli stor perde bulabilmeniz mümkündür. Kullanım alanı olarak desenli stor perdeler geniş bir yelpazeye ayrılır. Perdeye hareketlilik katan ve estetik bir görünüm sunan desenler sayesinde evin her yerinde farklı bir atmosfer oluşturulabilir. Modern ve klasik stilde farklı tasarımlara sahip olan perdeler güneşlik olarak da kullanılabilir. Bu kapsamda oturma odalarında, salonlarda veya yatak odası gibi alanlarda kullanımı uygundur. Ayrıca iş yerlerinde ve ofislerde de ortama hareketlilik katması açısından desenli stor perde tercihi yapılabilir.

Özel dokuma ve desen özelliklerine sahip olan desenli stor perdeler kullanılacağı her alana farklı bir hava katar. Kullanışlı olması ve bulunduğu ortama hareketlilik katması açısından evin her bölümünde tercih edilebilir.

 

Kendinden Desenli Stor Perde Modelleri

Perdelerde oluşturulan desenler kumaş yapılarına göre farklılık gösterebilir. Bu kapsamda da pek çok farklı kumaştan yapılmış olan ve kendinden deseni bulunan stor perde bulmak mümkündür. Renk skalasının da çeşitlilik gösterdiği bu perde modellerinde özel dokuma kumaşlar tercih edilir. Böylece ortaya çıkan desenler model açısından alternatif oluşturur.

Beyaz, krem, gri, kırmızı ve siyah gibi onlarca farklı renkte ve farklı desenlere sahip stor perde vardır. Harmony, şantuk ve prestige modelleri kendinden desenli stor perde seçenekleri arasında yer alır. Hem güneşlik hem de perde olarak kullanıma uygun olan bu perdelerdeki desenler özel dokumalar sayesinde lüks bir görünüm de sağlar.

 

Kendinden Desenli Stor Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Stor perde temizliği ürünün uzun süre kullanımını mümkün kılmak adına önem verilmesi gereken noktalardan biridir. Kendinden desenli olan stor perdelerde de temizlik sürecinde adım adım ilerlemek önemlidir. Perde temizliği adım adım şu şekilde gerçekleşir; mekanizmadan çıkarılan perde düz bir zemine açık halde serilir. Perdenin kırışmasını önlemek bu sürede önemlidir. Aksi halde perde de kalıcı kırışıklar oluşabilir. Sonrasında ise hafif nemli ya da ıslatılmış bir bez yardımı ile toz alır gibi perdenin iki tarafı da silinir.

Silme işleminin ardından perdenin halı katlar gibi rulo halinde katlanması alternatif bir yöntemdir. Bu sayede dik şekilde perde kurumaya bırakılır. Kuruma sürecinin tamamlanmasıyla perdenin hava alması için bir süre ilk adımdaki gibi düz zemine açılması tavsiye edilir. Herhangi bir ek işleme ihtiyaç duymadan perde temizliği gerçekleştirilmiş olur.

 

Kendinden Desenli Stor Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Desenli bir stor perde tercihi yapılırken dikkat edilmesi gereken belli başlı kısımlar bulunur. Öncelikle evin veya ofisin hangi bölümünde perdenin kullanılacağına karar verilmelidir. Ardından perdenin kullanılacağı alanın dekorasyon fikrine göre bir desende stor perde seçimi yapılabilir. Bu süreçte perde kullanılacak alanın ölçülerinin bilinmesi doğru ebatlarda ürün alımı açısından önemlidir.

Kendinden Desenli Stor Perde Fiyatları

Perdeler genel olarak sahip oldukları kumaşa bağlı bir fiyatlandırma düzeyine sahiptir. Buna bağlı olarak kendinden desenli stor perdelerde fiyat değişikliği görülebilir. Farklı renklerde, ebatlarda ya da kumaş yapısında olan stor perdelerdeki fiyatlarda değişiklik söz konusudur. Bu nedenle perde alırken öncelikle tercih edilen modele ve ebatlara dikkat edilmelidir. Böylelikle uygun bir fiyatlandırma üzerinden kendinden desenli stor perde alabilmeniz mümkündür.