Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa   >  Blackout Zebra Perdeler

Sıralama:

 

Blackout Zebra Perdeler

Bu Kategoride 3 Ürün Sergileniyor

1Blackout Zebra Perde

Evlerin ve ofis gibi çalışma yerlerinin pek çok farklı bölümünde blackout zebra perde görülmesi mümkündür. Özellikleri bakımından blackout zebra perdeler karartma perde olarak da nitelendirilir. Perde hem güneşlik hem de tül olarak kullanılabilecek bir fonksiyon taşır. Bunun yanı sıra güneşlik bölümleri tam olarak kapatıldığında da bulunduğu ortama loş bir ışık sağlar. Konforlu bir uyku açısından da ışığı tam olarak kesmesi blackout zebra perdelerin işlevselliğini gösterir.

 

Blackout Zebra Perde Nerelerde Kullanılır?

Yapısı ve modeli bakımından karartma zebra perdeler ışığın kesilmesinde oldukça etkilidir. Bu doğrultuda rahat ve ışıksız bir uyku açısından yatak odalarında kullanıma uygundur. Bununla birlikte çalışma odalarında veya ofis ve iş yerlerinde de maksimum odak sağlanabilmesi açısından blackout zebra perdelerin kullanımı yaygındır.

Evde yeni bir dekorasyon fikri için ya da kullanışlı olması bakımından karartma perdeler salonda, mutfakta veya çocuk odasında da kullanıma müsaittir. Farklı bir atmosferin oluşturulması, güneşlik olarak faydalanılması açısından da karartma zebra perdeleri, evin her alanında kullanabilmeniz mümkündür.

Blackout Zebra Perde Modelleri

Hem ev hem de ofis için uygun bir perde modeli olan blackout zebra perdelerde farklı modeller de bulunur. Birbirinden farklı yapıda özel kumaşlar ile üretilen zebra perdelerde renk olarak da farklı modeller ortaya çıkar. Füme, bej, kahverengi, beyaz ve gri gibi çeşitli renklere sahip modellerde karartma zebra perde bulabilmeniz mümkündür. Perdeyi kullanmak istenilen mekanın dekorasyon fikrine uygun olacak şekilde tercih ederek uyumlu bir atmosfer oluşturulabilir.

 

Blackout Zebra Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Zebra perdelerin makineye atılarak temizlenmesi durumunda ortaya kalıcı kırışıklıklar çıkabilir. Bu nedenle karartma zebra perdelerin temizliğinin elle ve nemli bir bez yardımıyla gerçekleştirilmesi önemlidir. Düz bir zemine serilen perde ön ve arka kısımları dahi olmak üzere nemli bez ile temizlenebilir. Sonrasında ise perdenin kuruması için rulo şeklinde katlanarak dik şekilde kurumaya bırakılabilir.

Kuruma süreci tamamlandığında perdenin ilk olarak havalandırılması ve sonrasında takılması gerekir. Havalandırma işlemi de temizlik sürecinde düz zemine yayılmasıyla aynı şekilde gerçekleştirilir. Böylelikle kolay ve pratik yolla karartma zebra perdelerin temizliği tamamlanır.

 

Blackout Zebra Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Dekoratif açıdan ve fonksiyonel olması bakımından zebra perdeler sıklıkla tercih edilir. Bu süreçte perde alımı esnasında dikkat edilmesi gereken bazı detaylar vardır. Perdenin kullanılacağa alanın boyutuna göre bir ebat belirlenmesi gerekir. Aynı zamanda talep edilen ebadın 4 cm fazlasını söylemek daralma payının da hesaba katılmasını sağlar. Böylece montaj esnasında kumaş eksikliği de yaşanmamış olur. Bunun yanı sıra perdenin renk ve kumaş türüne dikkat ederek bir üründe karar kılmak önemlidir. Hangi modelin ev ya da ofis için uygun kumaş ve renge sahip olduğunu belirleyerek doğru bir seçim yapılabilir.

 

Blackout Zebra Perde Fiyatları

Genel olarak blackout zebra fiyatları tercih edilen modele ve metrekare fiyatına göre değişiklik gösterir. Kumaş dokularının farklılık göstermesi de fiyatı etkileyen etkenlerden biridir. Aynı zamanda perdenin talep edilen ebatlarına bağlı olarak da fiyatta da değişiklik olabilir. Genellikle perde fiyatlandırmaları en az 100 cm en, 200 cm boy ve 2m² ölçüleri bazında değerlendirilir.

Zebra perde alımlarında kumaş daralma payının da metrekareye dahil edilmesi önemlidir. Böylelikle ürünün montajı esnasında herhangi bir sorunla da karşılaşılmamış olur. Ayrıca tercih edilen perdenin renk seçenekleri ve kumaş tipine bağlı olarak da fiyatlarda ufak da olsa farklılık görülebilir.