Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa   >  Blackout Stor Perdeler

Sıralama:

 

Blackout Stor Perdeler

Bu Kategoride 75 Ürün Sergileniyor

1  2  3BLACKOUT STOR PERDE

Blackout stor perde bir diğer adıyla karartma stor perde, çeşit çeşit modelleri ile son dönemlerin en çok tercih edilen ürünleri arasındadır. Peki blackout stor perde özellikleri nelerdir?

BLACKOUT KARARTMA STOR PERDE ÖZELLİKLERİ

Karartma stor perde gerek teknik özellikleri sebebiyle kullanışlı olması gerek modern görünümleri sebebiyle neredeyse her alanda kullanıma uygundur.

Blackout modeller ev dekorasyonu, özellikle de yatak odası dekorasyonları için oldukça fonkisyonel bir üründür. Karartma stor perdeler diğer perdelerin aksine güneş ışığının tamamını bloke eden bir özelliğe sahiptir.

Blackout perde kullanımının amacı odaya giren ışığın rahatsız etmemesi ve/veya karanlık bir ortam istenilmesidir.

Düz koyu renkli bir tül perde ya da koyu renkli bir fon perde dokusu gereği ışığı %100 kesemez. Bu sebeple karatma blackout stor perde teknik kumaş yapısı sayesinde kullanılar için oldukça kullanışlı çözümler sunar.

BLACKOUT STOR PERDE NERELERDE KULLANILIR?

Blackout stor perde evlerde özellikle yatak odasında kaliteli bir uyku için sıklıkla tercih edilmektedir. Ancak blackout perdenin tek kullanım alanın evler olduğunu söylemek doğru olmayacaktır.

Karatma stor perde, dışarıdan gelen yoğun güneş ya da istenmeyen bir görüntü bilgisayar başında çalışan kişilerin dikkatini dağıtacağından ofislerde de sıklıkla kullanılmaktadır.

Evlerde sinema keyfi yaparken ya da eğitim kurumları ve konferans salonlarında projeksiyon ile sunum yaparken görüntünün netliğinin sağlanması için ortamın karanlık olması oldukça önemlidir. Oda ne kadar karanlık olursa görüntü daha net olacağından ve yapılan etkinlikteki verim de bir o kadar yüksek olur. Dolayısıyla bu tip çalışmalarda özellikle karartma stor perdeler tercih edilmektedir. Okullar başta olmak üzere toplantı odası bulunan tüm kurum ve şirketler en başarılı seçimdir.

BLACKOUT STOR PERDE KUMAŞI

Blackout perdeleri diğer perdelerden ayran özellik tül dokusudur. Karartma perde hangi renk olursa olsun içinde bulunan siyah iplik astarları içeriye güneş ışığının girmesini daima engellemektedir. Bu kumaşın %70’i polyester %30’luk kısmı pamuk olabileceği gibi bazı modellerde %100 PES kullanılmaktadır. Perde sepeti olarak blackout stor perdelerimizin içeriği %100 PES olup köpük kaplamadır. Ürünlerimiz insan sağlığı için zararlı olan kanserojen, kimyevi madde ve boya içermemektedir.

KARARTMA STOR PERDE FİYATLARI

Karartma stor perde metrekare fiyatı, seçilen modele göre değişiklik göstermektedir. Bunun sebebi modellerde kullanılan kumaş dokusunun farklılık göstermesidir.

Perde sepeti blackout stor perde fiyatları; minimum en 100cm, minimum boy 200cm ve minimum metrekare 2m2 olacak şekilde hesaplanır.

Sipariş verirken belirtmiş olduğunuz en ölçüsü, perde üretiminde kullanılan mekanizmalar dahil üst ray ölçüsü olarak kabul edilmektedir. Bununla birlikte üretimde kullanılacak olan perde ölçüsü verilen ölçüden her zaman daha dar kesilmektedir. Endüstride bu daralmaya kumaş daralma payı da denir. Bundan dolayı net kumaş ölçüsü söylenirken 4cm’lik taşma payı da ölçüye dahil edilmelidir.