Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları
Alüminyum Jaluzi Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Alüminyum Jaluziyi perdenin ve montaj yerinin uygunluğu göz önünde bulundurularak tavandan, duvardan veya pencere doğramasının üzerinden ölçüsü alınabilir. Jaluzi perde aşağı-yukarı dikey hareket ettiğinden, ölçü alırken kapı veya pencere koluna çarpmayacak olmasına dikkat edilir.

1- Alüminyum jaluzi perdeyi tavana montaj yapmak istersek,Perdenin en ölçüsü için pencere kenarlarının bitiminden sağdan ve soldan 10 cm taşırarak ölçü alınabilir.


 Perdenin boy ölçüsü için tavandan pencere altındaki mermere ya da kalorifer peteğine kadar alınabilir.
Alüminyum jaluzi perdenin tek parça olarak maksimum genişliğinin 250 cm yüksekliğinin 400 cm olması tavsiye edilir. Pencerenin hareketli kanatlarının tavana çok yakın olduğu yerlerde alüminyum jaluzinin toplanma payı dikkate alınmalıdır.

2- Alüminyum jaluzi perdeyi duvara montaj yapmak istersek;


penceredeki hareketli kanatların tespiti yapılır. Perdenin en ölçüsü için pencere kenarlarının bitiminden itibaren sağdan ve soldan 10 cm taşırarak ölçü alınabilir. Perdenin boy ölçüsü için mekanizmanın takılacağı yerden pencere altındaki mermere ya da kalorifer kadar alınabilir.

3- Alüminyum jaluzi perdeyi pencere kasası içine montaj yapmak istersek pencere eni ve boyu için net olarak camın ölçülerini alabiliriz.
NOT: Alüminyum jaluzi perdeler açılır kapanır camlarda zıgıl ile sabitlenerek hareketli kanatlar üzerinde sallanmasını, çarpmasını engelleyen bir sistemdir. Pencere bitiminin her iki tarafına da uygulanır.
 

Alüminyum jaluzi mekanizmasının bulunduğu üst ray yüksekliği;

16mm ve 25mm jaluzi perde için 2cm'dir.

 

Boy ölçüsü 200 cm olan alüminyum jaluzilerin yukarı toplandığındaki ölçüsü;

25mm jaluzi perde için 7 cm'dir.

16mm jaluzi perde için 12 cm'dir.