Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa  >  Alüminyum Jaluzi   >  Düz Klasik Seri 16mm
Çimen Yeşili Alüminyum Jaluzi 16mm Perde

Alüminyum jaluzi perdeleri güneş ışığının içeriye girmesini istediğimiz şekilde ayarlayabiliriz. Genellikle ofislerde ve modern döşenmiş mekanlarda tercih edilse de tüm mekanlar için düşünülebilir. Alüminyum jaluzi perdeler kumaş stor perdelerle yarışırcasına geniş renk seçenekleri sunar. Tavana, duvara ve pencere doğramalarına kolay monte edilir. 16mm ve 25mm olarak temelde iki çeşit olmakla birlikte kendi içinde de düz,mat,parlak, simli, ahşap desenli ve perfore (Delikli) çeşitleri vardır.

Not: Fotoğraf Çekimlerimiz de; Gün ışığının farklı saatleri kullanılarak, ışığın perde üzerindeki etkisini en iyi şekilde görebilmeniz amaçlanmıştır. Renk seçiminizi yaparken lütfen yakın plan çekimlerimizi dikkate alınız.
***Fotoğraf çekimlerimiz profesyonel çekimler olmasına rağmen görüntülenme ekipmanlarının (Monitör,telefon,tablet pc,mac,pc ) farklı özelliklerinden dolayı renklerde +- %5 civarında sapmalar (ton farkı) olması normaldir. Ayrıca kumaş serilerimiz arasında doku ve teknik özellikler farklarından dolayı aynı renk isimlendirmelerimizde de ton farkları olması normaldir. Örneğin krem olarak isimlendirdiğimiz renk basic (polyester kumaş) serimizdeki renk tonu ile blackout (karartma) serimizdeki renk tonu aynı pantone kodu olmasına rağmen tonlarının tutmaması ışık geçirgenliğinin farklılığından dolayı normaldir.
*** Renk tonu ve/veya doku konusunda tereddüttünüz varsa mutlaka müşteri temsilcimizde numune kumaş ve/veya slayt örneği isteyiniz.
Siparişlerinizde vermiş olduğunuz en ölçüsü mekanizmalar dahil üst ray ölçüsüdür. Perde üretiminde kumaş, verilen ölçüden daha dar kesilir. Bu daralma kumaş daralma payı olarak ifade edilir.Net kumaş ölçüsü için mutlaka fazladan 4cm taşma payı verilmelidir.
yazının devamını oku

 • Lütfen Perde Ölçünüzü Giriniz.
  En :   Boy :   Açıklama


  metre kare
  nasıl hesaplanır?

  Ebatınıza göre toplam tutar

 • Çimen Yeşili Alüminyum Jaluzi 16mm Perde

  Stok Durumu: Var

  583.90 TL +
  %20 kdv / m²


Ürün Özellikleri

Slayt Ölçüsü : 25 mm
Kasa : Alüminyum
Ürün Bileşimi : %100 Alüminyum
Ürün Temizliği : Nemli bez ile silinebilir
Garanti : 2 Yıl
Kullanım Alanı : Salon, Ofis, Yemek Odası, Yatak Odası, Çalışma Odası, Misafir Odası
Montaj Alanı : Tavan, Korniş, Duvar, Pencere kasası
Montaj Aparatları : Portray, Korniş aparatı, Çocuk Kilidi


Benzer PerdelerTaksit Seçenekleri

 
PEŞİN FİYATINA Toplam Ayda Toplam Ayda Toplam Ayda Toplam Ayda Toplam Ayda
2 Taksit 583,90 TL 2 x 291,95 TL 583,90 TL 2 x 291,95 TL 583,90 TL 2 x 291,95 TL 583,90 TL 2 x 291,95 TL 583,90 TL 2 x 291,95 TL
3 Taksit 583,90 TL 3 x 194,63 TL 583,90 TL 3 x 194,63 TL 583,90 TL 3 x 194,63 TL 583,90 TL 3 x 194,63 TL 583,90 TL 3 x 194,63 TL
4 Taksit 583,90 TL 4 x 145,98 TL 583,90 TL 4 x 145,98 TL 583,90 TL 4 x 145,98 TL 583,90 TL 4 x 145,98 TL 583,90 TL 4 x 145,98 TL
 


İade Koşulları

Ürünümü İade Etmek İstiyorum, İade Şartları Nedir?, Hangi Ürünleri İade Edebilirim?

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde perdesepeti.com.tr 'ye başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dâhilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir "kargo bedeli" ödemezsiniz.
İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.

İade Kapsamında ki Koşullar Aşağıda ki Gibidir;

. İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.
. Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
. Hediye verilen promosyonlu, kampanyalı ürünler de orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.
.Mesafeli Satış Sözleşmesi Uygulaması Hakkındaki Yönetmelik md.15 gereği tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.

*Promosyonel perdeler kategori ürünlerinde (Fırsat Sepeti) ayıplı mal sınıfı hariç iade ve değişim yapılmamaktadır.


İade Ettiğim Ürünün Parasını Ne Zaman ve Nasıl Geri Alabilirim?

. Gönderdiğiniz ürün/ürünler, perdesepeti.com.tr tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 7 iş günü içinde "ürün bedeli" tarafınıza geri ödenecektir.
. Ürün Bedel İadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-postanıza bilgi mesajı gönderilir.
. Ödeme şeklinize göre iadeniz gerçekleşecektir.
. Ödeme şekli "Kredi Kartı" ve tercihiniz "Para İadesi" ise; ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Ürünümü İade Ederken Kargo Ücreti Ödeyecekmiyim?
. İade işlemlerinde "kargo ücreti" ödemezsiniz.Ölçü AlmaAlüminyum Jaluziyi perdenin ve montaj yerinin uygunluğu göz önünde bulundurularak tavandan, duvardan veya pencere doğramasının üzerinden ölçüsü alınabilir. Jaluzi perde aşağı-yukarı dikey hareket ettiğinden, ölçü alırken kapı veya pencere koluna çarpmayacak olmasına dikkat edilir.

1-      Alüminyum jaluzi perdeyi tavandan montaj yapmak istersek, Perdenin en ölçüsü için pencere kenarlarının bitiminden sağdan ve soldan 10 cm taşırarak ölçü alınabilir. Perdenin boy ölçüsü için tavandan pencere altındaki mermere ya da kalorifer peteğine kadar alınabilir.

Alüminyum jaluzi perdenin tek parça olarak genişliğinin 250 cm yüksekliğinin 400 cm olması tavsiye edilir. Pencerenin hareketli kanatlarının tavana çok yakın olduğu yerlerde alüminyum jaluzinin toplanma payı dikkate alınmalıdır.

2-      Alüminyum jaluzi perdeyi duvardan montaj yapmak istersek; penceredeki hareketli kanatların tespiti yapılır. Perdenin en ölçüsü için pencere kenarlarının bitiminden itibaren sağdan ve soldan 10 cm taşırarak ölçü alınabilir. Perdenin boy ölçüsü için mekanizmanın takılacağı yerden pencere altındaki mermere ya da kalorifer kadar alınabilir.

3-      Alüminyum jaluzi perdeyi pencere kasası içine montaj yapmak istersek pencere eni ve boyu için net olarak camın ölçülerini alabiliriz.

NOT: Alüminyum jaluzi perdeler açılır kapanır camlarda zıgıl ile sabitlenerek hareketli kanatlar üzerinde sallanmasını, çarpmasını engelleyen bir sistemdir. Pencere bitiminin her iki tarafına da uygulanır.Kolay Montaj1-      Alüminyum jaluzi perdeyi tavana montaj yapacaksak;

Mekanizmayı takacağımız noktaları belirliyoruz.

Sabitleyeceğimiz noktaları belirlerken; Noktalar perdedeki iplerle aynı hizada ve mekanizma başlangıç noktasına çok uzak olmamalı.

Uygun olanı mekanizma başlangıç noktasından 18cm ileride ( perdenin en ölçüsüne göre değişebilir) noktalara sabitlememizdir. Çok uzak bir noktaya sabitlersek perdeyi yönlendirmekte zorlanabiliriz.

Belirlediğimiz noktalara paketimizin içinden çıkan portray aparatını sabitliyoruz.

Portray aparatını sabitlerken portray menteşesinin dik konumda olması gerekmektedir.

Portrayı monte ettikten sonra mekanizmamızı raya takıp,

 Portray menteşesini saat yönünün tersine çeviriyoruz.

 Daha sonra yönlendirme çubuğunu mekanizmaya takıyoruz.

2-      Alüminyum jaluzi perdeyi duvara montaj yapacaksak;

a)Portrayı takacağımız noktayı iplerle aynı hizada ve mekanizma başlangıç noktasından 18 cm ileride (perdenin en ölçüsüne göre değişebilir) belirliyoruz. Paketimizin içinden çıkan portrayları duvara sabitliyoruz. Portray menteşesini dik konuma getiriyoruz. Mekanizmamızı raya takıp portray menteşesini saat yönünün tersine çeviriyoruz. Daha sonra yönlendirme çubuğunu mekanizmaya takıyoruz.

b) Alüminyum jaluzi perdeyi mekanizmanın üstünde duvarla tavan arasında fazla mesafe kalmadığı zaman ya da isteğe bağlı “L” ayak aparatı ile de montaj yapabiliriz. Portrayı takacağımız noktayı iplerle aynı hizada ve mekanizma başlangıç noktasından 18 cm ileride (perdenin en ölçüsüne göre değişebilir) belirliyoruz. Paketimizin içinden çıkan portrayları L ayağa sabitliyoruz. Mekanizmamızı raya takıp portray menteşesini saat yönünün tersine çeviriyoruz. Daha sonra yönlendirme çubuğunu mekanizmaya takıyoruz.

       3-     Alüminyum jaluzi perdeyi pencere kasası içine montaj yapacaksak;

            Portrayı takacağımız noktayı iplerle aynı hizada ve mekanizma başlangıç noktasından 18 cm ileride (perdenin en ölçüsüne göre değişebilir) belirliyoruz. Paketimizin içinden çıkan portrayları duvara sabitliyoruz. Portray menteşesini dik konuma getiriyoruz. Mekanizmamızı raya takıp portray menteşesini saat yönünün tersine çeviriyoruz. Daha sonra yönlendirme çubuğunu mekanizmaya takıyoruz. 

 

*ZIGIL SABİTLEME

Zıgıl sabitleme aparatını kullanarak jaluzi perdenin hareketli kanatlar üzerinde sallanmasını ve çarpmasını engelleyebiliriz. Zıgıl sabitleme pencere bitiminin her iki tarafına da uygulanan bir sistemdir. Jaluzi perdeyi mekanizmaya taktıktan sonra perdenin bitiminde olan pencere kasasına ya da mermere siparişinizin içinden çıkan küçük aparatı monte ederek, jaluzi perdeyi sabitlemiş oluyoruz. Kullanıcı Yorumları

"Çimen Yeşili Alüminyum Jaluzi 16mm Perde " ile ilgili Fikrini Paylaş
Ad Soyad :  
Email :  
Ürünü Beğendiniz mi? :  
Değerlendirmeniz :