Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları

Ana Sayfa  >  Alüminyum Jaluzi

Sıralama:

 

Alüminyum Jaluzi

Bu Kategoride 42 Ürün Sergileniyor 1  2Alüminyum Jaluzi Perde Nerelerde Kullanılır?

Modern bir tarza sahip olan alüminyum jaluzi perde geniş bir kullanım alanıyla portatif bir perde modelidir. Açılır kapanır özellikte olması, ışığın içeri giriş açısının yönlendirilmesi gibi nitelikleri de bulunur. Güneşlik ve perde olarak rahatlıkla tercih edilebilecek türden bir üründür. Aynı zamanda alüminyum jaluzi perdeler farklı alt modellere ve kategorilere de sahiptir. Buna bağlı olarak modellerine göre kullanım alanları da genişler.

Salonda, mutfakta veya oturma odası ve yemek odalarında jaluzi perdeler sıklıkla tercih edilir. Bununla birlikte çalışma odası ya da iş yerleri için de uygun bir yapıya sahiptir. Bulunduğu ortama estetik bir görünüm kazandırması açısından da yeni bir dekorasyon fikri maksadıyla da rahatlıkla kullanılır.

Alüminyum Jaluzi Perde Modelleri

Alüminyum jaluzi perdeler farklı pek çok çeşitte modeliyle karşımıza çıkar. Bulunduğu ortama yeni bir modern görünüm sunması bakımından da beğeni toplar. Üstelik tüm alüminyum jaluzi perdeleri içeriden dışarıyı gösterirken, dışarıdan içerisinin görülmesini de engeller. Farklı şekillerde de üretimi gerçekleştirilen jaluzi perdeler alüminyum yapıda da bulunur. Alüminyum modellerde çeşitlilik oldukça fazladır.

Mikro jaluzi perde olarak da nitelendirilen alüminyum perdelerde simli modeller, düz klasik seri ya da perfore modelleri de görülür. Perfore modelleri delikli olarak da belirtilir. Aynı zamanda VIP seri, beyaz alüminyum jaluzi perdeler ve krem, siyah perdeler de vardır. Renk skalası açısından da perde modeli geniş bir olanak sunar. Ev dekorasyonuna uyum sağlaması ve modern görünüm sunması da geniş renk yelpazesi sayesinde daha mümkün olur.

Alüminyum Jaluzi Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Yapısından dolayı alüminyum jaluzi perdeler çamaşır makinesinde yıkanmaz. Bunun yerine nemli bir bez yardımı ile perdenin temizliğinin yapılması mümkündür. Bu süreçte izlenilmesi gereken ilk yol ise, temiz bir nemli bez almak ve perdeyi tamamen kapatır pozisyona getirmektir. Jaluzi perdeleri asılı olduğu yerden çıkarmadan kapalı haldeyken silebilirsiniz. Sonrasında ise aynı işlem perdenin arka kısmı için de gerçekleştirilir. Perdenin her iki tarafı da kapalı şekildeyken silindikten sonra perdeyi tamamen açarak tekrar iki tarafı da silmek yeterli olur.

Perde açıkken silme işleminde dikkat edilmesi gereken nokta jaluzi perdeler slaytlardan oluşur. Bu nedenle ufak kazalar yaşanmaması için bezle silme işlemi esnasında dikkatli olunması tavsiye edilir. Böylelikle perde temizliği de kısa bir zaman diliminde ve kolayca tamamlanmış olur. Temizliği biraz daha aşamalara bölmek için kapalı halden hafif açarak tekrar silip en son tamamen açabilirsiniz.

Alüminyum Jaluzi Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her perde alımı öncesinde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunur. Alüminyum jaluzi perdeler için de tercih öncesinde dikkat edilmesi gerekenler vardır. Öncelikle perdenin kullanılacağı alana karar verilmesi ve alandaki perde için yeterli ölçünün ne olacağı tespit edilmelidir. Bu süreçte ihtiyaç duyulan ölçüden biraz daha fazla ebat belirtilebilir. Böylelikle montaj sürecinde de herhangi bir problem oluşmaz. Alüminyum jaluzi perdelerin montaj alanı; tavan, korniş, duvar ve pencere kasasından oluşur. Buna bağlı olarak perde alımına dikkat edilmesi tavsiye edilir.

Alüminyum Jaluzi Perde Fiyatları

Yeni nesil bir stil olarak alüminyum jaluzi perde fiyatlari birbirine yakındır. Fiyatına göre çok daha yüksek bir performansa sahip olan perde modelinde sorunsuz şekilde kullanım mümkündür. Perde fiyatları ise bütçeye uygunluk gösterdiğinden ilgi görür. En az 2m² ebat bazında verilen ölçülere göre fiyat belirtilir. Renk seçeneklerine göre perde alımında fiyat değişikliği yaşanmaz.