Perde Sepeti Nasıl Ölçü Alınır

Perde Sepeti Nasıl Montaj Yapılır

Perde Sepeti Montaj Videoları
Ahşap Jaluzi Perde Ölçüsü Nasıl Alınır?

Ahşap Jaluzi perdenin ve montaj yerinin uygunluğu göz önünde bulundurularak; tavandan, duvardan ya da pencere kasası içinden perde ölçüsü alınabilir. Jaluzi perde aşağı-yukarı dikey hareket ettiğinden ölçü alırken kapı veya pencere koluna çarpmayacak olmasına dikkat edilir. Ahşap jaluzi enleri maksimum 210cm boyu ise 350cm olması tavsiye edilir.

1- Ahşap jaluzi perdeyi tavandan montaj yapmak istersek;pencerenin genişliği için pencere kenarlarının bitiminden sağdan ve soldan 5-10cm taşırarak ölçü alınabilir.Perdenin boy ölçüsü için mekanizmanın takılacağı yerden pencere altındaki mermere kadar alınabilir. Jaluzi perdenin toplanma payı göz önünde bulundurularak mekanizmanın takılacağı yerin belirlenmesi gereklidir.

2- Ahşap jaluzi perdeyi duvardan montaj yapmak istersek;


Penceredeki hareketli kanatların tespiti yapılır. Perdenin eni için pencere kenarlarının bitiminden 5-10cm taşırarak ölçü alınabilir. Boy ölçüsü için mekanizmanın takılacağı yerden pencere altındaki mermere kadar alınabilir. Jaluzi perdenin toplanma payı göz önünde bulundurularak mekanizmanın takılacağı yerin belirlenmesi gereklidir.

3- Ahşap jaluzi perdeyi pencere kasası içine montaj yapmak istersek pencere camının en ve boy olarak net ölçüsünü alabiliriz.

NOT: Jaluzi perdenin hareketli kanatlar üzerinde sallanmasını engellemek için pencerenin her iki tarafına da uygulanan zıgıl sistemi tavsiye ederiz.

Ahşap jaluzi mekanizmasının bulunduğu üst ray yüksekliği;

25mm jaluzi perde için 2,5 cm'dir.Derinlik ölçüsü 2,5 cm dir.50mm jaluzi perde için yükseklik ölçüsü 5 cm dir.Derinlik ölçüsü 5 cm dir.

 

Boy ölçüsü 200 cm olan ahşap jaluzilerin yukarı toplandığındaki ölçüsü;

50mm jaluzi perde için 27 cm'dir.

25mm jaluzi perde için 32 cm'dir.