Perdeler Hakkında Herşey...

Hangi Perde Ne Anlama Gelir?
                                          Nerelerde Kullanılır?
                                                                      Nerede Daha İyi Sonuç verir?

 • Stor Perde Sistemleri
        Stor perde kapalı mekanlarda derinlik, sadelik ve dizayn bütünlüğünü en güzel biçimde yansıtan, kullanımı en kolay perde sistemidir. Stor perde, modern mekanların vazgeçilmez dekorasyon unsuru olarak hayatımızda yer almaktadır. Stor perdeyi kullanarak şık ortamlar yaratabilirsiniz. Stor Perde tek başına kullanıldığı gibi aynı zamanda tüllerin arkasında güneşlik amaçlı olarak da kullanılabilir. Birçok renk ve desen seçeneği ile dekoratif ihtiyaçlarınıza cevap verir. Stor perde kumaşları ham kumaş değildir, kaplamalıdır. Stor perdelerin yıkanma özelliği yoktur, silinebilir, kumaşın deforme olması durumunda mekanizma sabit kalmak üzere, sadece kumaşı yenilenebilir. Stor mekanizmasının gözükmemesi için beyaz, krem, kahverenkli veya eloksallı (metal görünümlü) kutu (taç) seçenekleri de mevcuttur. Stor perde kumaşlarımızın, geç tutuşurluk, anti-bakteriyel, su tutmazlık ve bunun gibi farklı özellikleri de mevcuttur. Kumaş seçenekleri arasında kullanım ihtiyacına göre:

  *Karartma(Blackout): Bu perdelerin özelliği ışığın kullanıldığı mekana girmesini önlemek, karanlık loş bir ortam oluşturmaktır. Yatak odası, çalışma odası gibi ışığın içeriye fazla sızmasının istenmediği ortamlarda çok talep gören perdelerdir.

  *Screen: Güneş ışığından fazla yararlanabileceğimiz bu perde çeşidi daha çok ofis, iş yeri ortamları için uygun bir çeşittir. Akşam saatlerin de iç mekanda açılan ışıktan dolayı içerisi dışarıdan rahatlıkla gözükür, ev için pek tavsiye edilen bir perde değildi. Screen perdelerin yansımayı engelleyici ve ısı kırıcı özelliği de vardır.

  Ayrıca istenilen fotoğraf ve yazıgibi görsel materyallerin dijital olarak basılmasıyla değişik dizaynlar elde edilebilir. Stor Perde dekoratif olarak, işlemeli, eteğine oymalı, boncuklu uygulamalar yapılabilmektedir.

  Alışverişe Başla

  Montaj Nasıl Yapılır?

  *Tek Kasada 2 veya 3 Perde Ne Demek:Camı büyük olan penceremize perde yaptırmak istediğimizde cam ölçülerimiz büyük olduğu için tek bir perde yaptıramayabiliriz. Perdemizi parçalara ayırarak yaptırmak istediğimizde aynı mekanizma üzerinde perde aralarındaki boşuğu en aza indiren bir sistemdir.
 • Zebra Perde Sistemleri
        Zebra perde son zamanlarda değişik dizayn ve şıklığı ile çok tercih edilen bir perdedir. Hem güneşlik ve hemde tül perde görevini aynı anda yapan işlevi ve görselliği zengin, uygulandığı mekanlara değer katan perdelerdir. Zebra perde çalışma sistemi olarak stor perde sistemi mantığıyla çalışır.

  Sık dokunmuş kumaşlarla, tül kumaşların, şeritler halinde aralıklı olarak dizilmesinden meydana gelen kumaşın, stor perde gibi yukarı aşağı hareketiyle, çalışan perde sistemidir.

  Çift kat kumaş kullanıldığından, perde yukarı aşağı hareket ederken, sık dokunmuş kumaşların karşılıklı gelmesiyle ışık geçirgenliği şık bir biçimde elde edilir. Tül ve sık dokuma kumaşın karşılıklı gelmesiyle ışık geçirgenliği engellenir ve karanlık sağlanır.

  Alışverişe Başla

  Montaj Nasıl Yapılır?

  Zebra perde farklı renk ve modelleriyle, hem modern hem de klasik dekorasyonlarla uyum sağlar.

  *Tek Kasada 2 veya 3 Perde Ne Demek:Camı büyük olan penceremize perde yaptırmak istediğimizde cam ölçülerimiz büyük olduğu için tek bir perde yaptıramayabiliriz. Perdemizi parçalara ayırarak yaptırmak istediğimizde aynı mekanizma üzerinde perde aralarındaki boşuğu en aza indiren bir sistemdir.
 • Elegance Perde Sistemleri
        Özel dokunmuş kumaşı sayesinde, üst üste bindirilmiş, tül kumaş ve kalın dokuma kumaşın yukarı aşağı hareketiyle katlamalı perde görünümü oluşturan Elegance perde şık ve istenilen her türlü dekorasyona uyumlu bir perdedir. Tül kumaş ve kalın dokuma kumaş birbiri arasından geçen ince iplerle açılıp kapanma hareketini gerçekleştirir. Kolay kullanımı ve değişik çizgisiyle tercih edilen bir perdedir. Elegance perdenin bütününü görebilmek için perdeyi tamamen, sonuna kadar açmak gereklidir.

  Alışverişe Başla

  Montaj Nasıl Yapılır?

 • Noblesse Perde Sistemleri
        Dikey perde ile kumaşın uyumunu evlere taşıyan Noblesse Perde, modern çizgisiyle ev dekorasyonuna yeni bir soluk getirmiştir. Dikey perdedeki PVC bantların, özel kumaşının cep halindeki kalın bölümünün içine geçmesiyle, kapalı ve açık konumlarda şık bir görünüm sağlar.

  Kalın dokuma ile tül bölümlerinin birleşmesiyle kendine özgü bir dizaynı olan kumaş, dikey perdenin kullanım kolaylığıyla ve ışığı istendiği gibi ayarlayabilme özelliğiyle, değişik bir seçenek olarak kullanıcıların önüne çıkmaktadır. Yine dikey perdede olduğu gibi tek tarafa veya ortadan ikiye toplanabilme seçenekleri vardır.

  Alışverişe Başla

  Montaj Nasıl Yapılır?

 • Dikey PVC Perde Sistemleri
        PVC dikey perde ofis perdeleri içerisinde en yaygın kullanılan perde çeşitidir. Kullanım çeşitliliği, işlevsel oluşu ve en önemlisi kolay temizlenebilir olmasından dolayı “ klasik ofis perdesi “ adını almıştır. Düz PVC dikey perde, Ahşap Görünümlü PVC dikey perde, Kanallı PVC dikey perde, perfore PVC dikey bol renk çeşitleriyle beğenilerinize sunulmaktadır. Kullanım çeşidi olarak mekana göre ortadan açılır, ortaya toplanır sağa veya sola toplanır, terse toplanır gibi özelliklerinin yanında eğimli mekanlarda da ihtiyaca cevap verir

  Ray üzerinde zincir vasıtasıyla 89 mm. dikey pvc şeritler 180 derece hareket ettirilerek çalışır.

  Alışverişe Başla

  Montaj Nasıl Yapılır?

 • Dikey Kumaş Perde Sistemleri
        Kumaş dikey perde artık pvc dikey perdeye göre daha çok tercih edilen bir ürün olmaya başlamıştır. Kumaş perdenin mekanlara verdiği hava ve şıklık kumaş dikey perdede de öne çıkmaktadır. Yapıldığı mekanlar da çok farklı bir atmosfer yaratır. Evlerde kullanımı için değişik ve modern seçenekler elde edilebilir.

  Son derece sağlıklı bir ürün olup 89 mm. ve 127 mm. bant seçenekleri vardır, zincirli kumandası ile bantlar 180 derece eş zamanlı olarak çalıştırılır, ışığı istediğiniz kadar alma ve yönlendirme olanağı verir, eteklerinde zincirler bantların birbirine uyumlu hareket etmesini sağlar, kumaş eteklerine yerleştirilen ağırlık ile savrulmasını engeller. Stor perde için üretilen kumaşlar dikey kumaş perdeler de de kullanılabilir.

  Alışverişe Başla

  Montaj Nasıl Yapılır?

 • Aluminyum Jaluzi Perde Sistemleri
        Jaluzi Perdeler kullanışlı, dayanıklı, uygulama alanı geniş, renk çeşitliliğine sahiptir. Ev ve ofislerde kontrolünün pratik olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Jaluzi perde dekoratif ve estetik bir üründür, kullanıldıkları mekana modern bir görünüm sağlar. En büyük özelliği ışığı yönlendirme olanağına sahip olmasıdır. Bu özellik sayesinde mekana giren ışık istenildiği gibi ayarlanabilir. Jaluzi perdeyi oluşturan slaytlar bombeli şekle sahip olduğundan dolayı alüminyum jaluzi perde tam olarak kapatıldığında içeriye ışık geçirmez. Jaluzi perde kullanım yerine göre çeşitli yan özellikleriyle donatılarak farklı ihtiyaçlara cevap verebilen modern bir perdedir. Jaluzilerde renk seçenekleri düz renk jaluzi ana ve ara renkler olmakla beraber, ahşap görünümlü jaluzi çeşitleri ve üzerinde delikler bulunan perfore jaluzi adı verilen delikli jaluzi çeşidi de ayrı bir seçenektir. Delikli perfore jaluziler kapatıldığında flu bir görüntü elde edilir şık bir görünümü vardır. Çekme ipi vasıtasıyla jaluziyi tamamen yukarı kaldırabilir veya tam olarak aşağı indirebilirsiniz. Plastik çubuğu çevirerek jaluzi bantlarını ışığa göre yönetebilir, almak istediğiniz kadar ışık alarak ışık kontrolü sağlayabilirsiniz. Temizlikte dikkat edilecek husus alüminyum bantları zedelemeden yumuşak çok az nemli bir bezle silmek suretiyle temizlenebilir. Montajı kolay ekonomik bir üründür.

  Alüminyum Jaluzi perdelerin slayt genişliği 16mm ve 25mm olmak üzere 2 farklı ölçüde oluşu ve renk çeşitliliği kullanıcıya geniş olanaklar sunar. Zıgıl sistemi sayesinde takıldığı yerlere sabitlenebildiği gibi, iki cam arası uygulamaları da bulunmaktadır.

  Alışverişe Başla

  Montaj Nasıl Yapılır?

 • Ahşap Stor Perde Sistemleri
        Ahşap stor perdelerin ana malzemeleri uzak doğuda yetişen Ramin ağacı ve Bambu bitkisinden üretilir. Ahşap stor perdelerin güneş ışığını kesme özelliği vardır ve tamamen kapalı olduğunda tül görevi görür. Doğal bir malzeme olduğundan hava değişimlerinden etkilenmez.

  Mekanizma sistemi jaluzi mekanizma sistemine benzer. Çekme ipinin sarı tırtırlı topun sıkıştırmasıyla kilitleme yapar. Ahşap storlar kolay temizlenir, ve güneşe karşı dayanıklıdır.

  Alışverişe Başla

  Montaj Nasıl Yapılır?

 • Ahşap Jaluzi Perde Sistemleri
        Ahşap Jaluzi perdeler malzemesinin ahşap olması nedeniyle kullanıldığı mekanlarda oldukça şık ve sıcak bir görünüm sağlar. Doğal ve dekoratif görünümünün yanında sağlıklı olması, kolay temizlenebilmesi tercih edilmesinin en önemli sebeplerindendir. Ahşap jaluzilerin mekanizmasının çalışma sistemi metal jaluzilerin çalışma sistemi ile aynıdır. Sadece ahşap jaluzi bantları ve ahşap jaluzinin etek kısmındaki ahşap çıta doğal ahşapdır. Ahşap jaluzide de metal jaluzide olduğu gibi, perdenin bantlarını aşağı ve yukarı hareket ettirerek ışığı istediğiniz kadar kontrol etmede bir çubuk vardır.

  Işığı yönlendirme olanağına sahip olması, mekana giren ışığın istenildiği gibi ayarlanabilir olması ahşap jaluzinin sunduğu diğer avantajlardır. Kullanım yerine göre diğer Jaluzi perdeler gibi çeşitli yan özellikleriyle donatılarak farklı ihtiyaçlara cevap verebilen modern perdelerdir. Ahşap Jaluzi perdelerin slayt genişliği 25mm ve 50mm olmak üzere 2 farklı ölçüde oluşu ve renk çeşitliliği kullanıcıya geniş olanaklar sunar. Zıgıl sistemi sayesinde takıldığı yerlere sabitlenebildiği gibi, iki cam arası uygulamaları da bulunmaktadır. Ahşap jaluzi perdelerde motorlu uygulamalar da gerçekleştirilebilir.

  Alışverişe Başla

  Montaj Nasıl Yapılır?

 • Japon Perde Sistemleri
        Japon perde, ilk bakışta dikey perdeyi anımsatabilir. Farkı, bantlarının daha geniş olmasıdır. Özellikle geniş pencerelerde kendisini daha çok gösterir. Separatör olarak kullanılabilir. Bantlar kendi ekseni etrafında açı almaz, ortalama bant genişlikleri 50 cm dir.. Bu sistemde kumaş panel şeklinde muhtelif ebatta hazırlanır, taşıyıcı plakalara cırt tabir ettiğimiz kotexle tutturulur. Perdenin etek kısımlarında perdenin düzgün durmasını sağlayan etek ağırlığı (lamalar) bulunur. Bu lamalar perdede yuva açılarak katlamalı perde sisteminde olduğu gibi yuvaya geçirilir.

  Bantları farklı malzemelerden üretilebilir. Fransız camlar için çok uygun bir çözümdür yana doğru açılır ve kapanırlar. Diğer adı ile panel perde, özellikle geniş ve yere kadar olan pencerelerde tercih edilmelidir. Ray üzerinde sağa sola hareket edebilen panolardan oluşur. Japon perde ortadan açılır ve tek taraflı çalışır gibi farklı sistemi mevcuttur. Japon perdelerde ip kontrolü mevcuttur.

  Alışverişe Başla

  Montaj Nasıl Yapılır?

 • Dijital Baskılı Perde Sistemleri
        Perde Sepeti ürün yelpazesinde bulunan dijital baskılı perdeleri seçebileceğiniz gibi istediğiniz resmi de stor ya da zebra perde üzerine baskı yaptırabilirsiniz. Dijital baskı yaptırmak isterseniz; Dijital baskılı perde üzerine basılacak olan resim bilgisayar ortamında hazırlanmalıdır, eğer elinizde basılmış bir resim ya da fotoğraf varsa bu önce bilgisayar ortamına aktarılır ve kumaş perde üzerine basılır. Müşterimizin göndereceği jpg uzantılı resim dosyası, grafikerlerimiz tarafından bilgisayar ortamında perdeye uygulanır, müşteri onayından sonra baskıya verilir. Daha sonra perde haline getirilerek müşteriye gönderilir. Dijital baskılı perdenin kargo süresi diğer perdelerden farklıdır. Dijital baskı kişiye özel ve farklı işlemlerden geçtiği için ortalama kargo süresi 7 gündür. Bu şekilde dijital baskılı perde oluşturulur. Ayrıca kendinizin ailenizin veya sevdiğiniz bir resmide perdenizde görebilirsiniz.Beyaz ham kumaş üzerine her türlü desen ve renk basılabilir, renkli ton kumaşların üzerinde baskı kalitesi ve renkleri bozulur.

  Çevre dostu, pvc madde içermez, polyester kumaştır.

  Dispers su bazlı ithal boyalar kullanılmaktadır. Solvent ve benzeri maddeler içermez.

  Göz alıcı ve çok parlak renkler, yüksek ışık haslığına sahiptir.

  Kumaş perdelerin üzerine dijital baskı yapılır. Dijital baskılı perdenin görünümü farklı ve şıktır. Stor perdelerde açık tonlu perde tercih edilmeli. Darken (Karartma) perdelere de dijital baskı yapılabilmektedir.
  Hazır baskılı perde çeşitlerimiz:

  1- Baskılı Stor Perde
  Baskılı Stor perde gruplarımız; Ignis, Terra, Aer, Aqua, Kids, Gourmet, Trendy ve Cafe_Rest. Hazır baskılı stor perdelerimizin için de bazı perdelerimiz “Darken” (Karartma) serimizden perdelerdir. Bunlar; Kids (Denizci Darken Perde), Cafe_Rest. (Kahve Çekirdekleri Darken Perde), Aqua (Çiçek Desenli Darken Perde), Ignis (Renkli Papatyalar Darken Perde), Aer (Sonsuzluk Darken Perde)

  2- Baskılı Zebra Perde
  Baskılı Zebra perde gruplarımız; Ignis (Yusufçuk Baskılı Zebra Perde), Aer (Renkli Kuşlar Baskılı Zebra Perde), Aqua (Mavi Desen Baskılı Zebra Perde), Kids (Sevimli Zürafa Baskılı Zebra Perde), Trendy (Yazılar Baskılı Zebra Perde), Cafe_Rest. (Kahve Desenli Baskılı Zebra Perde) Zebra perde kumaşlarının hepsi dijital baskı için uygun olmayabilir. Zebra perde daha fazla fire verdiği ve parçalanması sıkıntılı olduğu için top siparişi (300m) verildiği zaman baskıya alınabilir.

  *Tek Kasada 2 veya 3 Perde Ne Demek:Camı büyük olan penceremize perde yaptırmak istediğimizde cam ölçülerimiz büyük olduğu için tek bir perde yaptıramayabiliriz. Perdemizi parçalara ayırarak yaptırmak istediğimizde aynı mekanizma üzerinde perde aralarındaki boşuğu en aza indiren bir sistemdir.

  Alışverişe Başla

  Baskılı Stor Perde Montaj Nasıl Yapılır?

  Baskılı Zebra Perde Montaj Nasıl Yapılır?

 • İkili Perde Sistemleri
        Mekanizmalı perde perdenin yukarı aşağı veya sağa sola gitmesini bir mekanizma ile sağlanmasıdır. İkili perde sayesinde aynı pencerede iki farklı perde uygulamasını kullanabilirsiniz.

        Stor ve zebra perde şıklığını bir arada kullanabileceğiniz ikili perde ile hem klasik hem de modern bir görünüme sahip olabilirsiniz.

        Yatak odanız da Blackout serimizden kullanacağınız stor perdeyi Tulle ya da zebra serimizden seçeceğiniz bir perde ile kombine ederek farklı ve şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

  Aynı mekanizma üzerinde iki farklı perdeyi güneşlik ve tül perde gibi düşünerek kullanabilirsiniz. Örneğin önde zebra perdeyi tül perde gibi kullanırken, arkada stor perdeyi güneşlik gibi kullanabilirsiniz.Etek çıtasının kumaş ile kaplı olduğu taraf ön taraftır.Esneme olmaması için portrayların mekanizmaya yakın takılması tavsiye edilir.

  İkili perde sayesinde ışığı istediğiniz gibi kontrol edebilirsiniz. Şık görüntüsüyle bulunduğu mekanın dekorasyonuna farklılık katar.

  Alışverişe Başla

  Montaj Nasıl Yapılır?

 • Aksesuar
  Boncuk
  Perdenin etek oyma modellerine gelecek şekilde perdeye uygun olan renk ve model boncuklarla perdelerinize farklı bir görünüm katabilirsiniz.

  İşleme
  Perdelerin etek kısımlarına çeşitli desenler işlenerek yapılan stor perde uygulamasıdır. İşleme için nostaljik modellerin uygulanması diyebiliriz. İşleme makine ile yapılan özel motiflerin perdeye uygulama işlemi olduğu için 14 iş günü içerisinde yapılmaktadır.

  Etek Modeli (Oyma)
  Perdelerin etek kısmının farklı bir görünüm oluşturması için çeşitli modellerin perdeye uygulanmasıdır. Etek modeli (oyma) için modern kesim uygulaması diyebiliriz.

  L Ayak
  Perdenin takılacağı mekanın özelliklerinden dolayı, örneğin perdenin kullanılacağı mekanda kartonpiyer olabilir,tavandan veya duvardan direk montaja uygun olmayabilir, bu durumlarda L ayak aparatını montaj için kullanırız.

 • Ekoteks Belgesi Nedir? Ne Anlama Gelir?
        Bu standart, insan ekolojisi açısından şüpheli zararlı maddelerin analizlerini içermekte ve sınır değerler öngörmektedir. Bir tekstil ürününün standartta belirtilen şartları yerine getirmesi durumunda başvuru sahibine “Confindence in textiles passed for harmful substances according to Eko-tex standart 100” (Tekstillerde Güven Eko-tex 100 Standardına göre zararlı madde içermez) yazısı bulunan etiketi kullanma hakkı vermektedir. Eko-teks etiketi uluslararası güvenilirliği ifade eden bir ekolojik kalite markasıdır.

  Ekoteks Belgesi Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak için Tıklayınız.